ANTALYA Devlet Opera ve Balesi’nde sahnelenen "Rapunzel" çocuk oyunu, bayramın coşkusunu yaşamak isteyen ailelerin ve çocukların ilgi odağı haline geldi. Salon, minik seyircilerle dolup taşarken, perde açıldığında büyülü dünyaya adım atıldı. Biletleri hızla tükenen ve büyük beğeni toplayan ‘Rapunzel’ çocuk operası 25 Nisan 2024 Perşembe günü saat 11.00’de tekrar sahnelenecek.

Antalya Dob Rapunzel 2.Kast (1)

Andersen’in en çok bilinen masallarından olan Rapunzel, besteci Ahmet Sait Karabulut’un müzikal temalarıyla öne çıkıyor. N. Zeynep Ergüven’in metinleştirdiği modernize hikayesiyle her yaştan izleyiciye hitap eden oyunun yönetmenliğini Sabri Özmener üstlenirken, dekor tasarımını Özgür Usta, kostüm tasarımını N. Gazal Ertan, koreografisini Kürşat Kılıç, ışık tasarımını Mustafa Eski üstleniyor.

"Rapunzel" çocuk operası, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda  çocukların düşlerini ve umutlarını renklendirdi.

 ‘Rapunzel’ çocuk operasında Rapunzel karakteri; I. Meriç Karataş, Leo karakteri; Ş. Baha İşler, Cadı karakteri; Tuğçe Oğuzülgen, Mia karakteri; Sinem Seçil Baddal, Bıdık karakteri; H. Ercan Uğur, Karga karakteri; Erdi Can Aybaş, Pölsnderndorf Büyücüsü karakteri; Ş. Sılay Erman tarafından dönüşümlü olarak canlandırıldı. Antalya Devlet Opera ve Balesi Bale ve Orkestra sanatçılarının da yer aldığı eserde Orkestra Şefi A. Sait Karabulut oldu.

Antalya Dob Rapunzel 2.Kast (2)

‘Rapunzel’ çocuk operası 25 Nisan 2024 tarihlerinde tekrar sahnelenecek olup biletleri, Antalya Devlet Opera ve Balesi gişeleri ve www.biletinial.com internet adresinde satışa sunulmuştur. Biletler Antalya Opera ve Balesi Gişesinden; hafta içi ve Cumartesi günleri 10.00-18.00 saatleri arasında, temsil günleri temsil bitiş saatine kadar, Cumhuriyet Meydanı Gişesinden; her gün 08.30-20.00 saatleri arasında temin edilebilir.

Kaynak: HABER MERKEZİ