AKDENİZ Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB), bu yıl 13. kez düzenleyeceği Uluslararası Resort Kongresi'ni 24 Kasım'da Antalya'da gerçekleştirecek. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un da katılacağı kongrenin ana teması, ‘turizmin sürdürülebilirliği’ olarak belirlendi.

ELE ALINACAK KONU BAŞLIKLARI

Turizm sektörünün önde gelen isimlerinin katılımıyla düzenlenecek kongrede, çeşitli konu başlıkları ele alınacak. Dünyada çevrimiçi seyahat pazarı, turizm ekonomisi, sürdürülebilir turizm, havalimanlarının turizm gelişimindeki rolü, Birleşik Krallık turizm potansiyeli ve Türkiye’nin konumu, turizm endüstrisinde durum, turizm kaynak pazarı Almanya’da durum, turizmde ürün çeşitliliği, deneyim ve destinasyon pazarlamasında yapay zeka ve dijital platformlar kongrenin konu başlıkları arasında yer alacak.

KONGRE MARKASI OLDU
AKTOB Başkanı Kaan Kavaloğlu, kongreye ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu yıl 13. kez gerçekleşecek olan kongremiz, başladığından bu yana her yıl kazandırdığı ivme ile uluslararası bir kongre markası konumuna ulaştı. Kongremiz, turizm endüstrisini ilgilendiren konuların ulusal ve uluslararası boyutta araştırılması, endüstrinin geliştirilmesi hedefi ile başlatıldı” şeklinde konuştu. HABER/AYSU DURSUN