ANTALYA Kültür Sanat’ta (AKS) yetişkinler için eğitimler devam ediyor. Önceden hiçbir tecrübe veya deneyime gerek olmadan eğitmen eşliğinde düzenlenecek ‘Punch Broş Yapım’ atölyesi, 22 Haziran 15.00-18.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Yetişkinler için tasarlanan atölyede punch nakış teknikleri, iğne kullanımı, ip ve kumaş seçimleri hakkında tüm bilgiler öğretilecek. Kumaşların üzerine broş figürlerini işleyeceğiz. Önceden hiçbir tecrübe veya deneyime gerek olmadan eğitmen Sinem Öner eşliğinde gerçekleşecek. Eğitimin ücreti 500 TL olarak belirlendi. Katılmak isteyenler aksdukkan.com sitesini ziyaret edebilir.

Whatsapp Image 2024 05 29 At 18 46 43 Min

PUNCH NEDİR?

Punch nakışı kumaş üzerine kendi özel iğnesi ile 3 boyutlu görünen bir işleme tekniği olarak bilinir. Bu teknikte kumaş üzerinde dikiş yapmak yerine, delme iğnesi iğneyi yüzeyde tutarken ipliği kumaşa doğru iter. Zımba iğnesi işlemenin sonucu, halı işlermiş gibi ilmeklerden yapılmış son derece dokulu bir tasarımdır.

ANTALYA KÜLTÜR SANAT TARİHÇESİ

Antalya Kültür Sanat (AKS), 2015 yılında kapılarını açtı. ATSO Eğitim Araştırma ve Kültür Vakfı’nın Antalya için yeni bir cazibe merkezi oluşturmak, hem Antalyalıları hem de kente gelen yerli ve yabancı konukları sanatın ve kültürün farklı renkleriyle buluşturmak amacıyla kurduğu bir platform olan Antalya Kültür Sanat, ulusal ve uluslararası sergilere ev sahipliği yapıyor, yetişkin ve çocuklar için sanat eğitimleri verirken felsefeden edebiyata, sinemaya, gündeme ilişkin konferans ve panellere uzanan geniş bir yelpazede kültür ve sanat etkinlikleri düzenliyor.

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/HABER