SAĞLIK Bakanlığı’nın yayınladığı verilere göre; her yıl ortalama 150 bebek Spinal Müsküler Atrofi (SMA) ile dünyaya geliyor. Antalya’da da SMA hastası bebekler için valilik onaylı kampanyalar düzenlenerek Zolgensma ilacına birçok bebek kavuştu. Ancak Antalya’da SMA hastası Yusuf Yiğit Bakırdağ, valilik onaylı kampanyası tamamlanmayan tek bebek olarak kaldı. Yusuf Yiğit’in Zolgensma ilacına kavuşması için anne ve babası, Antalyalıların Yusuf Yiğit’e sahip çıkmasını istiyor.

Whatsapp Image 2024 03 19 At 02.10.39

‘HAYDİ ANTALYA BEBEĞİMİZE SAHİP ÇIKALIM’

SPİNAL Müsküler Atrofi (SMA) hastası çocukların Valilik onaylı kampanyalarının duyurulması için çalışmalar yapan ‘Bir Umut Işığı’ Platformu Başkan Yardımcısı Âlime Çelik, Yusuf Yiğit’in kampanyasının yüzde 13’te olduğunu belirterek, “Gönüllü sayımız çok az daha fazla gönüllüye ihtiyacımız var.  Antalya’da bir dönem 9 çocuğumuz için kampanya yürütüyorduk bir çocuğumuzu kaybettik. Diğer çocuklarımız ilacına kavuştu ve Dubai’ye gitti. Antalya’da kalan tek çocuğumuz Yusuf için destek istiyoruz. Çocuğumuz el ele vererek kurtarabiliriz. Zekât ve fitrelerin verildiği bu güzel Ramazan ayında bağışlarımızla Yusuf Yiğit'i yaşatalım. Haydi, Antalya bebeğimize sahip çıkalım” dedi.

Yusuf2

YUSUF İÇİN ZAMAN DARALIYOR

17 aylık Yusuf Yiğit’in ihtiyacı olan ilaca kavuşması için canla başla çalışmalar yapan gözü yaşlı aile, “Evladımız amansız bir hastalığın pençesinde kıvranıyor ve günden güne gözlerimizin önünde eriyip gidiyor. Kendimizi çaresiz hissediyoruz. Yusuf, Antalya’nın kampanyası devam eden tek ve son bebeği durumunda. Daha önceki yavrularımızı nasıl ilacına kavuşturduysak Yusuf’u da kavuşturabiliriz. Yusuf 17 aylık oldu ve kriterleri için son 2 kilosu kaldı lütfen Yusuf'a geç kalmayalım gelin birlikte ilacına kavuşturalım. Evladımızı toprağa vermemek için yalvarıyoruz size” diye konuştu.  

Whatsapp Image 2024 03 19 At 02.10.33

‘YUSUF’UN ELİNDEN TUTUN’

Her ay farklı çocukların kampanyasına destek olduklarını söyleyen Bir Umut Işığı Platformu Kurucu Başkanı Ferman Nişan, “11 Ayda 18 SMA’lı bebeğimize ‘umut ışığı’ olduk. Valilik izinli kampanyalara herkese 100 TL ya da 10 Euro bağış yaparak destek olabilir. Platformumuza katılmak isteyen herkesi bekliyoruz. 19’uncu bebeğimiz Antalya’nın SMA’lı bebeği Yusuf Yiğit için çalışmalar yapıyoruz. Çocuğumuzun sağlığına savuşması için gerekli olan miktarı toplamak için çabalıyoruz. Yusuf Yiğit’in elinden siz de tutar mısınız?” ifadelerini kullandı.

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/ÖZEL HABER