Kültür ve Turizm Bakanlığınca gerçekleştirilen Antalya Kültür Yolu Festivali ve Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Antalya Aquarium'da 'Cumhuriyete Borçluyuz' sergisi görülebilecek. Sergi festival boyunca ziyaret edilebilecek.

Antalya Kültür Yolu Festivali'nin en dikkat çeken noktalarından biri de Hıdırlık Kulesi. Mert Onaran'ın dijital sergisinin yer aldığı Hıdırlık Kulesi, 18.00-24.00 saatleri arasında festival sonuna kadar görülebilir.

kultur-festivalinde-etkinlik-yogunlugu_6711_dhaphoto7

İNTERAKTİF RESTORASYON ATÖLYESİ 

Antalya Kültür Yolu Festivali'nde 'İnteraktif Restorasyon Atölyesi' Traian Heykeli konu başlığıyla gerçekleşiyor. 12 Kasım tarihine kadar 10.00-17.00 saatleri arasında deneyimlenebilecek atölye çalışması, Antalya Arkeoloji Müzesi Perge Tiyatro Salonu'nda yer alıyor.

kultur-festivalinde-etkinlik-yogunlugu_6711_dhaphoto9

ÇOCUKLAR FESTİVALE DOYACAK

Türkiye Kültür Yolu Festivalleri bu yıl 12 farklı şehirde kurulan çocuk etkinlik alanlarında oyunlarla eğlenirken aynı zamanda kültür ve sanat faliyetleriyle tanışma imkanı buldu. Minikler önceki gün Antalya Aquarium'da 'Okyanus'un Sesi' etkinliğine katıldı. Tekelioğlu İl Halk Kütüphanesi'nde ise çocuklar için 'Bilimsel Deneyler Atölyesi' yer aldı.

kultur-festivalinde-etkinlik-yogunlugu_6711_dhaphoto8

Dokumapark Çocuk Etkinlik Alanı'nda ise Eşsiz Mavi: Çocuklar için Felsefe Atölyesi, Gezici Kütüphane Çocuk Şenliği açık alan oyunları, panayır çadırları, pist alanı aktivite oyunları, şişme kaydıraklar, korsan zıpzıp ve 'Şirinler' sahne gösterisi yer aldı. Konyaaltı Beach Park alanında ise 'Maysa Bulut' çocuk gösterisi gerçekleşti. Festivalin ara tatil döneminin başlangıcına denk gelmesi ve yoğun talep üzerine Dokuma Park ve Konyaaltı Beach'te kurulan çocuk etkinlik alanları, ara tatili de kapsayacak şekilde 19 Kasım tarihine kadar uzatıldı. 

kultur-festivalinde-etkinlik-yogunlugu_6711_dhaphoto10

kultur-festivalinde-etkinlik-yogunlugu_6711_dhaphoto11

Kaynak: DHA