Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, beraberinde Vali Hulisi Şahin, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özlenen Özkan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan ile birlikte Muratpaşa Gençlik ve Spor Merkezi'nde Azize Kahraman Halk Eğitimi Merkezi işbirliğinde açılan, genç ve yetişkinlerin katıldığı 'Deri Boyutlama ve Yakma Kursu'nun atölyesini ziyaret etti.

Bakan Baka Sanat Eseri Deri Yelek 29309 (1)

Bakan Bak, deri üzerine dövme-yakma, dikme teknikleriyle çalışılmış duvar panolarını, deriden üretilmiş farklı modellerde giysi, bay-bayan çantası, para cüzdanı, telefon, tabanca kılıfı, kemer, kıyafet üstü aksesuarları gibi birçok eseri hayranlıkla inceledi. Bakan Bak, kurs öğretmeni Ferda Eyisaraç'ı, kursiyerlerini başarılı çalışmalarından dolayı kutladı.

Kurs öğretmeni Ferda İyisaraç, Gençlik ve Spor Bakanı Bak'a, sanata kazandırılan deri çalışmaları hakkında bilgi verdi. İyisaraç, kursiyerleriyle birlikte özenle çalıştığı, üzerine Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın logosu işlenen deri yeleği Bakan Bak'a hediye etti. Deri giysileri sevdiğini söyleyen, yeleği üzerine giyerek deneneyen Bak, "Çok güzel olmuş, çok emek vermişsiniz" dedi, teşekkür etti.

Kaynak: DHA