İlk maç sonrası Portekiz maçından korktuğumu söylemiştim. Teknik Direktör Montella ise bana göre önemli hata yapıp sahaya hatalı takım sürdü.

Özellikle Barış Alper, orta hücumda tek kişilik ama sağ kanatta ise iki kişilik oynuyordu. Onu ilk devre topla bile buluşturamadık ve sol defans oyuncuları sürekli bizi sıkıştırdı.

Diğer bir yanlış ise kalede yaşandı. Uzun zaman forma giymeyen hem de oynamadıkça form tutması zor olan bir mevki olan kalede hocanın tercihi Altay’dan yana oldu. Altay da yanlış tercihti.

Sağ kanatta Yunus ise düşmekten topla buluşamadı.

Yediğimiz ikinci gole gelecek olursak. Minik futbolculara 7 yaşında öğretirler; kaleciye geri pas atacaksan kalenin dışına doğru at diye…

Ama bireysel basit hata ile 2. golü kalemizde gördük.

O kadar coşkulu taraftarı bile susturdu bu oyun tarzı.

Ancak sahada o kadar kötü bir hakem vardı ki inanılması zor kararlar verdi. Bu seviyede bu hatalar olmamalı.

İkinci yarı Barış kanada geçmeli ve Arda oyuna dahil edilmeliydi. Orkun’un yerine daha diri bir oyuncu düşünülmeliydi.

Ayrıca iki orta defans oyuncumuz sarı kartlı oyuna devam ettiler. Kart göstermeye meraklı hakemin takımımızı eksik bırakacağı açıkçası hepimizi endişelendirdi.

İkinci yarının ilk 15 dakikası çok önemliydi.

Gruptaki iki rakibimiz olan Çekya ile Gürcistan berabere kalınca, Portekiz karşısında bir puan bile bize yeter diye düşünmüştük.

Gürcistan karşılaşmasında ikinci yarı sahada olan oyuncuları teknik patron Montella oyuna neden sürmedi anlamak mümkün değil.

Ayrıca kaleci tercihine dönecek olursak. Ronaldo’nun hava hakimiyetini düşündüğü içimn Altay’ı kalede tercih etmiş olabilir hoca.  Ancak Altay neden süre alamadığını performansı ile kanıtladı.

Başımızı öne eğmenin zamanı değil

Hala Çekya maçından alınacak bir puan bizi ikinci olarak bir üst turta taşır.

Montella, duygusal takım oluşturmamalı. İstekli, arzulu, gol kovalayan Gürcistan maçının ikinci yarısında sahada olan kadroyu, Çekya karşısında da sahaya sürmeli.

Yoksa Almanya’dan İtalya’ya hızlı trenden yerini ayırtmalı.

Seçimleri turnuvaya bağlayan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ise Antep biletini hazırlamalı.

Çünkü ikinci tura bu kadar yaklaşmışken elenirsek, bunu başka türlü okuyamayız.