ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in Kepez ve Santral Mahallesi Kentsel Dönüşüm alanına kazandırdığı ‘Kapalı Pazar Yeri ile Park Alanı’ projesinin açılışını yaptı. Katılım yoğun olduğu açılışa Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, Kepez Belediye Başkan Adayı Mesut Kocagöz’ün yanı sıra çok sayıda parti temsilcisi ve üyesi de katıldı.

G J Iw N T W8 A A S4K

EĞİTİM MERKEZ ÜSSÜ PROJESİNİ DE KAZANDIRACAĞIZ
Göreve geldiğinde yarım bırakılan Güneş Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde 545 hak sahibine vatandaşlara anahtarlarını teslim ettiğini söyleyen Başkan Böcek, 6434 metrekare içinde 5 ay gibi kısa bir sürede 210 pazarcıya hizmet verecek pazar alanını kazandırdıklarını ifade etti. Başkan Böcek projenin 60 milyon lira mal olduğunu ifade ederek, “Göreve geldiğimizde en borçlu belediyeyi teslim almamıza rağmen hizmetlerimizi aksatmadık ve vatandaşlarımızın ihtiyacı neyse onları yaptık. Yeni dönemimizde yine burada bir eğitim merkezi de kazandıracağız. İçerisinde kreş, ortaokul ve lisenin de olduğu bir eğitim merkezi üssü kuracağız. Eğitim ve sosyal donatıların yanı sıra ayrıca olimpik yüzme havuzunu da yine burada vatandaşlarımızın hizmetine açmış olacağız” dedi.

G J Iw N J W M A A E S G I

Göreve geldikten sonra hem Antalya’da hem de Türkiye’de bir çok afet yaşandığına dikkat çeken Başkan Böcek, yaşanan ekonomik krize de işaret ederek, “Geçtiğimiz 5 yılda hiç bir bahanenin arkasına sığınmadık. Göreve geldiğimizde 1.5 yıl gibi kısa sürede raylı sistemini tamamlayarak hizmete açmanın yanı sıra yarım bırakılan diğer projeleri de hızlıca bitirdik. Kentin kangreni haline gelen ve farelerin cirit attığı Doğu Garajı Nekropol alanını tamamladık. Bülent Ecevit Kültür Merkezi, Eski Belediye Binası dahil bir çok projeyi hızlıca bitirdik. Ranta dönük değil halka dönük projelerle vatandaşın parasını yine vatandaşa harcadık. Halka hizmet hakka hizmettir” dedi.

G J Iw N T Xo A E Tw 4

Ak Parti Adayı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü’nün katıldığı televizyon programında “Turist, İngiltere’den Antalya’ya 4 saatte geliyor ama havalimanından otele 4 saatte gidemiyor” sözünü de eleştiren Başkan Böcek, “Elinizden tutan mı var” ifadeleriyle 22 yıldır Antalya halkının Antalya-Alanya Otoyol projesiyle kandırıldığını söyleyerek, “Türkiye’nin 45 milyar dolarlık turizm gelirinin 25 milyar dolarını Antalya’dan geliyor. Antalya verdiği verginin karşılığı alamıyor. Kepçeyle alıp çay kaşığı ile veriyorlar. Böyle bir adaletsizlik olabilir mi? Şimdi bakıyorum, rakibim televizyon program sürekli hayal satarak Antalya halkını adeta kandırıyor. Yıllardır bir otoyol projesi almış başını gidiyor ama icraatta bir şey yok. Yine aynı sözler, aynı laflar. Biz bir söz verdik mi, yaparız ve yapmaya devam ediyoruz. Ayrıca Expo alanı içinde bir şeyler söylemek istiyorum. Yalnızca 6 ay kullanılan ve sonrasında düğün, nişan ve sünnet gibi organizasyonlarda kullanılan bu alana harcanan para, Antalya halkının geleceğinden çalınmış bir paradır. Belediye bütçesinin binde 4’ünü buraya harcamak zorunda kalanlara hakkımı helal etmiyorum. Şunu da söylemeden geçmek istemiyorum. Expo-Havalimanı ve Meydan arasında bakanlık bütçesiyle yapıldığı söylenen fakat belediye bütçesinden karşılanan tramvay hattı için de benzer bir durum söz konusu. Bunlar hep Antalya’nın geleceğinden çalınan paralardır. Buradan vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Sizin paralarınızın ranta değil size hizmet olarak dönmesini istiyorsanız, sizlerden bir 5 yıl daha izin istiyoruz” dedi. 

Kaynak: HABER MERKEZİ