ANTALYA Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Metehan Akbulut, bir süredir beyin tümörü nedeniyle tedavi görüyordu. Durumunun ağırlaşması nedeniyle tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybeden Dr. Akbulut’a sevenleri Konyaaltı Nazım Hikmet Kongre Merkezi’nde tören düzenledi. Dr. Metehan Akbulut’un anma törenine; eşi Ayşen Akbulut, Akbulut’un kardeşi Semra Akbulut, TTB merkez Konseyi Genel Sekreteri Vedat Bulut, Antalya Tabip Odası Başkan Prof. Dr. Taha Karaman, Antalya Tabip Odası üyesi Nursel Şahin, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, SOL Parti MYK üyesi Alper Taş, SES Antalya Şube Eş Başkanı Şükran İçöz, BES Antalya Şube Başkanı Devrim Mol, Önceki Dönem Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Dursun Büyüktaş, siyasi parti temsilcileri, sağlık emekçileri, sendikaların yöneticileri, üyeleri ve sevenleri katıldı.

Tören-1

‘BU BİR VEDA DEĞİL’

Törene katılan eşi Ayşen Akbulut kısa bir konuşma yaptı. Akbulut, “Bu bir veda değil, bir gün mutlaka” dedi. Ardından konuşma yapan TTB Merkez Konseyi Genel Sekreteri Vedat Bulut, “Metehan’ın söylediği gibi ‘Susmuyoruz, korkmuyoruz, hiçbir yere gitmiyoruz’ diyordu. O susmadı, korkmadı ve hiçbir yere gitmedi. Onun mücadelesi kalbimizde yaşayacak” ifadelerini kullandı.

Tören 3

‘METEHAN HİÇBİR ZAMAN ÖLMEYECEK’

SOL Parti MYK Üyesi Alper Taş da törende bir konuşma yaptı. Acılarının derin olduğunu ve Metehan’ı çok arayacaklarını vurgulayan Taş, şunları kaydetti: “Metehan, kesintisiz devrimciydi. Metehan’ı anlatabilecek birikime sahip değilim. Bu salon Metehan’ı çok güzel anlatıyor. Metehan söylediğini yapan iyi bir yoldaşımızdı ve mütevaziydi. Bir devrimci ne zaman ölür? Fikirleri öldüğü zaman. Metehan hiçbir zaman ölmeyecek, fikirleriyle hep yaşayacak.” Dr. Metehan Akbulut’un cenazesi, törenin ardından Ermenek Mahallesi’ndeki mezarlıkta bugün toprağa verilecek. 

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/HABER