Haftanın yorgunluğunu atmak, tatil gününü etkinlikler ile geçirmek isteyenler için ‘Hafta sonu Antalya’sı’ okuyucu ile buluşuyor. Her hafta sonu Antalya’da gerçekleşecek olan tiyatro, konser, atölye gibi birçok etkinliği derlediğimiz bu köşemizde kendinize uygun etkinlikleri bulabilirsiniz.

ÜNLÜ SANATÇINDAN ANTALYA KONSERİ

Nil Karaibrahimgil, Antalyalı sevenleri ile bu hafta sonu bir araya gelecek. Kariyerine 2000 yılında ‘Nil Dünyası’ adlı albümüyle başlayan Nil Karaibrahimgil, o zamandan beri birçok hit şarkıya imza atmakla birlikte, sahne performansları ve renkli kişiliği ile de müzikseverler arasında büyük bir takipçi kitlesi kazanmıştır. Ünlü sanatçı Nil Karaibrahimgil, 27 Nisan Cumartesi günü saat 21.00'de Antalya Açıkhava'da sevenleri ile buluşacak. 27 Nisan'da Antalyalı sevenleri ile bir araya geleceği konserin biletleri ise online bilet satış siteleri üzerinden 500 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Nişldsfghjkhg

DEFANSİF DİZAYN’IN İLK ANTALYA KONSERİ

Son yıllarda çıkış yapan parçalarıyla birlikte alternatif bir grup olarak çalışmalarını sürdüren Büyük Ev Ablukada grubu Antalya’ya geliyor. Son albümleri olan Defansif Dizayn’ın 1 Aralık 2023 tarihinde çıkmasının ardından konserlerine hız kesmeden devam eden grup, Antalyalı sevenleri ile buluşmaya hazırlanıyor. 27 Nisan Cumartesi günü saat 22.00’de Antalya’da gerçekleştireceği konserin biletleri ise online satış sitelerinde 450 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunulmakta.

B Ü Y Ü K E D F B V C N B N M Ö N J

ÇOCUKLAR İÇİN RESİM YOLCULUĞU

Baküs Sahne'nin bu hafta sonu ‘Ressamlarla Drama Atölyesi’ düzenleyecek. Etkinlik, 27 Nisan Cumartesi günü saat 13.00’te gerçekleşecek. Atölye, 7-9 yaş arası çocuklara yönelik olarak tasarlanmış olup 90 dakika sürecek. Katılımcılar, Bedri Rahmi Eyüboğlu ve Nuri Abaç ressamların eserleriyle düşsel bir yolculuğa çıkacak, çeşitli oyunlar oynayacak ve canlandırmalar yapacaklar. Atölyenin yürütücülüğünü ise Esra Yazıcıoğlu üstlenecek. Etkinlik, çocukların sanatı keşfetmeleri ve yaratıcılıklarını geliştirmeleri için interaktif bir ortam sunmayı amaçlıyor. Etkinlik için biletler, online bilet satış sitelerinde 200 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Çocuklar İçi̇n Resi̇m Yolculuğuasdfgth

SEDA YÜZ ANTALYA’DA

Son zamanlarda stand-up gösterileriyle adını duyuran Seda Yüz, performansıyla dikkat çekiyor. Kendine özgü mizah anlayışı ve sahne enerjisiyle izleyicileri kahkahalara boğan Yüz, aynı zamanda Jiklet adlı YouTube kanalında Pes adlı programın sunuculuğunu da üstleniyor. Ünlü komedyen Seda Yüz, mizah dolu dünyasını Antalyalı sevenleri ile buluşacak. Seda Yüz, 27 Nisan Cumartesi günü Türkan Şoray Kültür Merkezi'nde seyircileriyle bir araya gelecek. Yüz, tek kişilik stand-up gösterisiyle izleyicilere unutulmaz bir gece yaşatacak. Gösteri, saat 20.30'da başlayacak ve yaş sınırı 18 yaş üstü olacak. Seyirciler, 75 dakika boyunca Seda Yüz'ün stand-up performansını izleme fırsatı bulacaklar. Gösterinin biletleri ise online bilet satış siteleri üzerinden 350 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuluyor.

Seda Yüz Antalya’daasdfghj

‘HAVADA YÜZMEK’ BU HAFTA SONU SAHNEDE

Antalya'da bu hafta sonu ‘Havada Yüzmek’ adlı tiyatro oyunu sahnelenecek. Oyun, İngiliz yazar Charlotte Jones'un kaleme aldığı ve Seçil Honeywill tarafından çevrilen eser olup oyunun yönetmenliğini Yunus Emre Bozdoğan üstleniyor. Oyunda yer alan Dora karakterini Demet Benli, Persephone karakterini ise Filiz Uysal Güç canlandıracak. Oyun, gerçek yaşam hikayesinden esinlenerek 1920'lerden 1970'lere uzanan bir dönemi konu alır. İki kadın karakter, dönemin erkek egemen ve baskıcı toplumunda yaşamlarını sürdürürken, toplumun ahlaki normlarına uymadıkları gerekçesiyle Sabıkalı Akıl Hastalıkları Hastanesine kapatılırlar. Kimsenin umursamadığı, unutulmuş bir yerde kendilerini bulan bu kadınlar, hiçlik ve terk edilmişlikle baş etmek için zaman ve mekanın önemini yitirdikleri alternatif bir dünya oluştururlar. Oyun, 27 Nisan Cumartesi günü saat 20.00'de Antalya Haşim İşcan Kültür Merkezi Küçük Salon'da sahnelenecek. Biletler ise online bilet satış sitelerinde 40 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunulmakta.

Havada Yuzmek 2 D F G B F F

SEVİLEN KOMDEKİ OYUNU İZLEYİCİ İLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

Komedi türünde, izleyicilerin beğenisini toplayan ‘Büyük Aşıkların Sonuncusu’ oyunu 27 Nisan Cumartesi günü Antalyalı tiyartoseverler ile buluşacak. 47 yaşında ve 23 yıllık evli bir adamın rutin hayatına heyecan kazandırmak için yaptığı kaçamak girişimlerinin acılı ve komik öyküsünü konu edinen ‘Büyük Aşıkların Sonuncusu’ adlı oyun 27 Nisan Pazar günü saat 20.30’da Pande Sahne ev sahipliğinde izleyiciyle buluşacak. Günümüz yaşamında kadın ve erkek ilişkilerini eleştirirken; kadın ve erkek üzerine pek çok konuyu da şeffaf bir bakış açısıyla ele alarak sergileyen, insan olmanın lükslerini ve kişinin kendini soktuğu çıkmaz labirentleri farklı açılardan sorgulayan bir komedi. lükslerini ve kişinin kendini soktuğu çıkmaz labirentleri farklı açılardan sorgulayan bir komedi oyunu. Neil Simon’un yazdığı, Çisem Alemdar’ın yönettiği, Dicle Alkan, İlker Alemdar, Pınar Boyar, Zeynep Hasdal Çolakoğlu gibi isimlerin oyunculuk yaptığı ‘Büyük Aşıkların Sonuncusu’ oyunu  2 saat 10 dakika sürecek. 2 perde olarak sahnelenecek olan oyunun büyük ilgi görmesi bekleniyor. Etkinliğin biletleri ise online bilet satış sitelerinde 180 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunulmakta.

Buyuk Asiklarin Sonuncusu 2023159 S D F H G J G F H D G F

MERAKLA BEKLENEN GÖSTERİ ANTALYA’YA GELİYOR

Zafer Algöz ve Can Yılmaz'ın yer aldığı ‘Burda Olan, Burda Kalır’ gösterisi, 28 Nisan Pazar günü Antalyalılar ile buluşacak. Zafer Algöz ve Can Yılmaz'ın popüler gösterisi ‘Burda Olan, Burda Kalır’ Antalya'ya geliyor. Gösteri, 28 Nisan'da saat 20.30'da Türkan Şoray Kültür Merkezi'nde sahnelenecek. Etkinlik, 6 yaş ve üzeri katılımcılar için uygun olacak. Gösteri, 2 perde olarak planlanmış ve toplamda 120 dakika sürecek. Can Yılmaz ve Zafer Algöz, sosyal medyada ve kendi adlarını taşıyan YouTube kanallarında beğeni topluyor. İkili, ‘Burda Olan Burda Kalır’ adını verdikleri stand-up gösterileri Antalyalı severleri ile buluşmaya hazırlanıyor. Online bilet satış sitelerinde satışa sunulan biletler ise 450 TL’den başlayan fiyatlar ile izleyiciye sunuluyor.

Burda Olan Burda Kalir D F G

MİNİKLERE ÖZEL OYUN

‘Küçük Prens'in Yolculuğu’ adlı oyun bu hafta sonu Antalyalı miniklerle buluşacak. ‘Küçük Prens'in Yolculuğu’ adlı oyun 28 Nisan Pazar günü saat 14.00’te Mall Of Antalya ev sahipliğinde küçük tiyatroseverler ile buluşacak. Oyun, Dünya'yı arayan Küçük Prens'in yolculuğunu, kuraklık nedeniyle başka gezegenlere göç etmek zorunda canlılar ile kurduğu ilişkiler üzerinden anlatıyor. Küçük Prens'in Yolculuğu, içinde barındırdığı renkli atmosfer ile çocuğun arkadaşlık, dostluk ve özgüven kavramlarını ekolojik farkındalık ile geliştirmeyi amaçlıyor. Yaş sınırı 4 olarak belirlenen ‘Küçük Prens'in Yolculuğu’ adlı oyun 35 dakika süreyle sahnelenecek. Kült karakterin maceralarını ele alan oyunun biletlerine ise online bilet satış sitelerinde 100 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuluyor.

Kucuk Prensin Yolculugu S D F G H J K

Muhabir: AYSU DURSUN