Atatürk Caddesi Cumhuriyet Meydanı'nda başlayan programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrası Atatürk anıtına İlçe Emniyet Müdür Cengiz Usta tarafından çelenk konuldu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı da Emniyet Müdürü Cengiz Usta yaptı. Usta, "Dünya tarihinin görmüş olduğu görkemli devletlerden birçoğunu kurmuş olan ecdadımızın, devlet kurma ve yönetme sanatındaki başarıları yadsınamaz bir gerçektir. Ecdadımızın gelişen ve değişen şartlara paralel olarak attığı adımlardan biri de 1845 yılına kadar değişik isimlerde asayiş hizmeti sürdürürken modern anlamda polis teşkilatının kurulması olmuştur. Bugün Türk halkının sevgi ve güvenini kazanmış, demokratik hukuk devletinin, Atatürk ilke ve inkılaplarının ve laik cumhuriyetin teminatı olan Türk Polis Teşkilatı'nın 179. kuruluş yıl dönümünü sizlerle kutlamaktan büyük gurur ve mutluluk duymaktayız. Teşkilatımız toplumun huzur ve düzeninin tesis edilmesi, suçun önlenmesi, aydınlatılması ve faillerinin adalete teslimi gibi önemli konularda; hukukun üstünlüğünün rehber edinildiği, adil ve tarafsız görev anlayışı çizgisinden sapmadan, toplumun her kesiminin güven ve desteğini alarak, halkla bütünleşmiş görev anlayışıyla hizmetlerini geliştirerek sürdürmektedir" dedi.

S E R I K T E P O L I S T E S K I L A T I N I N K U R U L U S U K U 38542

Daha sonra uzun yıllar Serik Asayiş Derneği'nin başkanlığını yapan ve görevini geçtiğimiz günlerde devreden Mehmet Emin Kiremitçioğlu'na Emniyet Müdürü Cengiz Usta tarafından plaket taktim edildi.

Polis Haftası dolayısıyla ilçede bulunan öğrenciler arasında şiir, kompozisyon ve resim dalında düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere Kaymakam Cemal Şahin, Belediye Başkanı Kadir Kumbul ve İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Ayhan Aktürk tarafından ödüllerinin verilmesiyle tören sona erdi.

Günün ikinci programında Kaymakam Şahin ve protokol üyeleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde emniyet çalışanlarının bayramlarını kutladı. 

Kaynak: DHA