KÜLTÜR ve sanat şehri Antalya, her daim yaşayan bir kent. Turizmin başkenti olmasının dışında yılın her mevsimine yayılan çok çeşitli etkinlikleriyle dikkat çeken şehirde; sayısız festival, fuar, sergi, dans, tiyatro, opera gösterimleri, söyleşi, seminer, panel ve konferans gibi organizasyonlar düzenleniyor. Antalya Haşim İşcan Kültür Merkezi, yeni etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Merkez, 31 Ekim Salı günü saat 11.00’de ‘Herkes İçin Keloğlan’ adlı tiyatro oyununu Antalya izleyicisi ile buluşturacak. Eser, Haşim İşcan Kültür Merkezi Devlet Tiyatrosu Sahnesi'nde ‘7'den 77'ye aile oyunu’ temasıyla izleyicilerle buluşturulacak. Özlem Lale'nin kaleme aldığı, geleneksel Türk tiyatrosu öğelerini barındıran oyunu Sabri Özmener yönetiyor. Keloğlan'ın güldüren ve düşündüren hikâyelerinin işlendiği eserde, Remzi Kürşad Süren ‘Keloğlan’, Başak İşür ‘Keloğlan'ın annesi’, Niyazi Mert Kurt ‘erkek meddah’, Tümay Revşan Genç ‘kadın meddah’, Ömer Alper İzci ‘cüce’, Durmuş Benli ‘padişah’ ve Esra Dayan ‘padişahın kızı’ rollerini canlandıracak.

Dekorunu Büşra Eroğlu, kostümlerini Özge Akarsu, ışık tasarımını Barbaros Gülaçtı'nın hazırladığı oyunun müzikleri ise Gürkan Çakıcı'ya ait. Oyunun biletlerine ise online olarak erişim sağlamak mümkün olup, biletler 20 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuldu.

HAŞİM İŞCAN KÜLTÜR MERKEZİ HAKKINDA
Muratpaşa ilçe sınırlarında yer alan Haşim İşcan Kültür Merkezi, 8 Temmuz 2006 yılından bu yana hizmet veriyor. Kültür merkezi, Antalya Devlet Opera ve Balesi ile Antalya Devlet Tiyatrosu’nun etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Zemin katı dahil olmak üzere toplamda 3 katlı olarak inşa edilen merkezde, 2 adet salon bulunuyor. Üst katta yer alan 1000 kişilik büyük salonda, opera, bale ve dans gösterileri, zemin katta yer alan 700 kişilik küçük salonda ise tiyatro oyunları sergileniyor. Haşim İşcan Kültür Merkezi, geniş fuaye alanı ile sergiler için de kullanılıyor. 177 araç kapasiteli otoparkı bulunan merkezin bünyesinde aynı zamanda, 4 adet cep sineması odası, çeviri odaları, fotoğrafçılık, bilgisayar, yabancı dil odaları, kütüphane ve resim atölyeleri de yer alıyor. HABER/BUSE ER