ANTALYA’NIN Muratpaşa ilçesine bağlı Fener Mahallesi sakinleri ağaçların vahşi budama yöntemi ile budanmasına tepki gösterdi.  Fener Mahallesi Falez Caddesi’nde butik işletmecisi olan Çağrı Utku Çağlar konuya ilişkin açıklama yaptı. Çağlar, “Bu sabah Muratpaşa Belediyesi tarafından dükkânımın önündeki iki Benjamin cinsi ağaç, çapraz kesim yasalara aykırı olmasına rağmen kesilerek katliam yapılmıştır” dedi.

WhatsApp Image 2023-10-26 at 12.36.46 (1)

‘SIRF BİR ŞİKÂYETTEN AĞAÇ KATLEDİLİYOR’

Yaşanan ağaç budamanın vahşice olduğunu söyleyen mahalle sakini Çağlar, “3’üncü kattaki bir kişinin pencereden yolu görememesi üzerine yaptığı şikâyet ile ağaçları komple kestiler. Bir kişinin sırf yolu göremediği için şikâyette bulunması ile ağacın kesilmesi ya da budanması ne kadar doğru? Ağaçların katledilmesi bir şikâyete mi bakıyor? Ayrıca bugün yapılan budama nasıl bir budama şeklidir? Neredeyse ağacın tamamını yok ettiler” ifadelerini kullandı.

CİMERE ŞİKÂYETTE BULUNDUK                      

Mahalle sakini Çağlar, “Ağaçların bu kadar kolay kesilmesi ve budanmasına karşıyız. Budanan ağaçlar Benjamin cinsi özel bir ağaçtı. Bu yaşanan olayı hem Muratpaşa Belediyesi’ne hem de CİMER’e şikâyet kaydı oluşturdum. Bir vatandaş olarak biz böyle bir şey yapsak hapis cezası varken Muratpaşa Belediyesi’nin sağlıklı iki ağacı sırf bir istek üzerine kesmesi bizleri vatandaş olarak çok üzdü” diye konuştu.

Ağaçların önceki hali şu şekilde;

WhatsApp Image 2023-10-26 at 12.37.14 (1)

ÖZEL HABER/ÇİĞDEM KORKAN