Antalya Sanatçılar Derneği, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Muratpaşa Belediyesi’nin iş birliğiyle düzenlenen ‘Akdeniz’in Renkleri’ çalıştayı ve sergisi, sanatseverlere unutulmaz bir sanat deneyimi sunuyor. Akdeniz’in büyüleyici renk paletini yansıtan bu etkinlik, sanatın farklı disiplinlerinden gelen eserlerle dolu bir program vaat ediyor.

DİSİPLİNLER ARASI SANAT ÇALIŞTAYI
Sanatın farklı dallarını bir araya getiren disiplinler arası çalıştay, dün başladı. Antalya Sanatçılar Derneği’nin gözde mekanı Fikret Otyam Sanat Parkı’nda gerçekleştirilen çalıştay yarın sona erecek.  Her gün 10.00-17.00 saatleri arasında sanatçılar, sanatseverler ve öğrenciler, yaratıcı süreçlerin derinliklerine inme fırsatı buluyor. 

Whatsapp Image 2024 05 23 At 10.11.36

SERGİ AÇILIŞI
Çalıştayın hemen ardından, 28 Mayıs’ta Bülent Ecevit Kültür Merkezi kapılarını ‘Akdeniz’in Renkleri’ sergisi için açacak. Saat 16.00’da başlayacak olan sergi açılışı, sanatseverlere eşsiz bir görsel şölen sunacak ve sergi, 31 Mayıs’a kadar devam edecek.

TOPLUMU BİR ARAYA GETİREN ETKİNLİKLER
‘Akdeniz’in Renkleri’ etkinliği, bir sanat organizasyonu olmanın ötesinde, sanatın toplumsal bağlarını güçlendiren bir buluşma noktası olma özelliği taşıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Muratpaşa Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleşen bu etkinlik, kültür ve sanatın yaygınlaşmasına katkı sağlayarak, sanatı halkla buluşturmayı hedefliyor.

Muhabir: ERENDİZ ÖZKURT/ÖZEL HABER