Muğla’nın Marmaris Körfezinde bulunan İçmeler’de 5.000, 7.500 ve 10.000 metre mesafelerin yüzüldüğü şampiyonaya 15 sporcu ve 2 antrenör ile katılan kırmızı beyazlı takımda 18 yaş 10.000 metrede yüzen Berk Boz ikinci olarak hem Dünya hem de Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonaları biletini elde ederken; aynı yarışta yer alan Poyraz Şan Aşkın ise üçüncü olarak Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası’na adını yazdırdı.

Antalyaspor Yüzme Milli Takım Seçmesi Marmaris (3)

Ülkemizin çeşitli bölgelerinden takımların katıldığı yarışların 17 yaş kategorisi 7.500 metre mesafe yarışlarında yüzen Antalyasporlulardan Atakan Ercan, bitiş çizgisini ikinci sırada görerek Dünya ve Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonalarının yanında Comen Cup’a katılacak milli takımımıza da katılma hakkını kazanarak 3 milli takım vizesini birden elde etti. Bu yarışta yer alan diğer Antalyasporlulardan Ahmet Efe Söker beşinci sırayı alarak Comen Cup’a ve hemen ardından gelen takım arkadaşı Emre Sarp Zeytinoğlu ise altıncı olarak Len Cup’a katılacak milli takım listelerine isimlerini yazdırdılar.

Antalyaspor Yüzme Milli Takım Seçmesi Marmaris (2)

Yarışların en genç kategorisi olan 15 yaş’ta 5.000 metrede yarışan Akreplerin yüzücülerinden Bekir Murat Postalcıoğlu beşinci sırayı alarak Comen Cup listesine girmeyi başaran bir diğer kırmızı beyazlı yüzücü oldu.

Milli yüzücülerimizin ay yıldızlı bayrağımızı temsilen katılacağı yarışlardan Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası İtalya’da, Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası Avusturya’da Comen Cup Kıbrıs Rum Kesimi’nde ve Len Cup Kuzey Makedonya’da düzenlenecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ