MUSTAFA Kemal Atatürk’ün 85’inci ölüm yıldönümü nedeniyle Antalya’da pek çok etkinlik gerçekleştirilecek.

VALİLİK’TEN ATA’YI ANMA PROGRAMI

Antalya Valiliği’nin düzenlediği programda 10 Kasım saat 09.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda çelen sunumu ve 09.05’te Ata’ya saygı duruşu yapılacak. Daha sonra saat 10.00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde anma programı gerçekleştirilecek. Saat 11.00’de Atatürk Kültür Merkezi Fuaye Salonu’nda Atatürk’ün fotoğraflarının yer aldığı sergi düzenlenecek.

türk yıldızları

TÜRK YILDIZLARI ANTALYA’DA ATATÜRK’Ü ANACAK

Türk Hava Kuvvetleri'nin gurur kaynağı Türk Yıldızları, büyük lider Mustafa Kemal Atatürk'ü Anma Günü olan 10 Kasım'da, muhteşem bir gösteri ile Antalya'da olacak. Bu özel anı daha da özel kılmak için Türk Yıldızları, ‘Ata'ya Saygı Özel Gösterisi’ni Konyaaltı Sahili'nde gerçekleştirecek. Heyecanla beklenen bu etkinlik, Cuma günü saat 13.00'te başlayacak.

atatürk yürüyüşü

ATA’YA SAYGI YÜRÜYÜŞÜ

Antalya, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ölümünün 85'inci yılında Muratpaşa Belediyesi'nin düzenleyeceği fener alayıyla anacak. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 10 Kasım Cuma, saat 18.00'de Muratpaşa Atatürk Kent Meydanı'ndan Türk bayrakları ve meşalelerle Prof. Dr. Erdal İnönü Kent Parkı'na fener alayı gerçekleştireceklerini belirtti. Yaklaşık 4 kilometrelik fener alayı, Prof. Dr. Erdal İnönü Kent Parkı'nda Muratpaşa Belediyesi Türk Halk Müziği Gençlik Korosu konseriyle sona erecek. Konserde Atatürk'ün sevdiği şarkılar seslendirilecek.

son balo 1

ATATÜRK ‘SON BALO’ İLE ANILACAK

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85. yıl dönümünde anma konseri düzenlenecek. 10 Kasım Cuma günü saat 20.00’de Atatürk Kültür Merkezi Aspendos Salonu’nda düzenlenecek konserde Ata’nın ölümünden 8 ay önce Bursa ziyareti sırasında Bursa Belediyesi tarafından onuruna verilen son balo canlandırılacak. Baloya katılamayacak kadar hasta olmasına rağmen baloya katılan Atatürk’ün hafızalara kazınan vals ve zeybeği de gecede canlandırılacak. Alpdoğan Esenoğlu’nun anlatımını yapacağı gecede Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirilecek.

senfoni-1

SENFONİ’DEN KONSER!

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, çok özel bir konsere imza atmaya hazırlanıyor. Konser, Erdem Beyazıt Kültür Merkezi'nde 11 Kasım Cumartesi günü saat 20.30’da gerçekleşecek. Atatürk’ün sevdiği şarkılarına yer verilecek olan konserin sanatçı kadrosunda; Ümit Bulut ve Pınar Bulut'un vokalleri, Ali Bedel'in kaval performansı, Halis Işık'ın bağlama çalması ve Burak Tortop'un vurmalı çalgılarla katkı sağlamasıyla zengin bir program sunacak.

dob

ANTDOB ATATÜRK İÇİN SAHNEDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 85'inci yıl dönümünü 10 Kasım Cuma saat 20.00'de çok özel bir konser ile anacak. Antalya DOB Koro ve Orkestrası ile solist sanatçılar soprano Serap Demirhan ve Meriç Karataş, tenor Burak Pektaş, bariton Umut Tarık Akça, kanun sanatçısı Volkan Kırımlıoğlu ve ney sanatçısı İbrahim Odabaşı'nın sahne alacağı konserde orkestrayı şef Hakan Kalkan yönetecek. Serap Demirhan ve Emre Aytekin'in sunucu olarak yer alacağı konser, Antalya DOB korosu şef Mahir Seyrek tarafından hazırlandı. HABER/ÇİĞDEM KORKAN