ALANINDA kendini geliştirmek isteyenler için sürekli eğitimler düzenleyen Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Akademi bu seferde farklı bir eğitim vermeye hazırlanıyor. ATSO Akademi ve Türk Standartları Enstitüsü işbirliğinde düzenlenecek olan ‘TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Dokümantasyon’ eğitimi, 30 Nisan Salı günü 09.30-16.30 saatleri arasında ATSO Eğitim Salonu'nda gerçekleştirilecek. Eğitim ücreti üyelere 150 TL üye olmayanlara 200 TL olarak belirlendi. Eğitime katılmak isteyenler ATSO’nun web sayfası üzerinden online başvuru yapabilir.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

Düzenlenecek olan eğitimde;  ‘Dokümante Edilmiş (yazılı) Bilgi Kavramı TS EN ISO 9001:2015 kapsamında kuruluşun oluşturması gereken’, ‘dokümanlar, kuruluş içeriği ve kapsamı, proseslerin gerçekleştirilmesi için gerekli yazılı bilgiler, kalite politikası, kalite hedefleri’, ‘TS EN ISO 9001:2015 kapsamında kuruluşun ihtiyaç duyabileceği dokümanlar organizasyon şemaları, proses haritaları, akış şemaları, prosedürler, talimatlar, şartnameler, kalite planları, kalite el kitabı (kitapları), stratejik planlar, formlar’, ‘TS EN ISO 9001:2015 kapsamında kuruluş tarafından uygunluğun delili olarak sürekliliğinin sağlanması gereken dokümanlar kayıtlar’ ve ‘Pratik çalışmalar’ içerikleri yer alacak.

ATSO AKADEMİ NEDİR?

ATSO Akademi,  kişilerin iş hayatındaki başarılarına destek olmak, ulusal ve uluslararası ölçekte rekabet edebilirliklerine katkı sağlamak amacıyla ihtiyaç duydukları alanlarda eğitim hizmeti vererek geliştirmeyi amaçlıyor. Eğitim çalışmalarına 1998 yılında başlamış olan ATSO, 2023 yılı Eylül ayı itibari ile bin 502 değişik konuda eğitim semineri, bilgilendirme toplantısı ve kurs düzenlerken 71 bin 494 kişi de yararlandı.

2010 yılından itibaren eğitim hizmetleri, ATSO Akademi tarafından devam ediyor. ATSO Akademi, Oda üyesi işletmelerin uluslararası ticaret ortamında talep edilen bilgi ve becerileri işletme lehine kullanabilecek nitelikli kişileri yetiştirmeyi ve bireylerin ekonomide yaşanan hızlı değişimin gerektirdiği özelliklerle donatılmasını hedefliyor.

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/HABER