CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, Demre Belediyesi’nin düzenlediği Likya Deniz Festivali kapsamındaki etkinliklere katıldı. Cavit Arı konser programından önce sahneye çıkarak meydanı dolduran kalabalığa seslendi. 

ÜÇAĞIZ ÇOK DEĞERLİ

Geçtiğimiz günlerde ihale süreci tamamlanan Üçağız Meydanı ve iskelesiyle ilgili tepkisini dile getirmeye devam eden Cavit Arı, “Dünyanın en güzel şehrinde, en güzel bölgesinde ve en güzel ilçesi Demre’de yaşıyoruz. Demre'nin birbirinden değerli yerleri var, bunların başında da Üçağız Bölgesi geliyor. Sevgili Demreliler ve Antalyalılar, geçtiğimiz günde, Demre'de Üçağız da bulunan meydanın ve iskelenin ihaleyle kiralandığını ve Demre'nin, Demre belediyemizin, en önemli değeri olan bu yerin, dışarıdan gelen işletmecilerin eline geçecek olduğunu da sizlere buradan hatırlatmak istiyorum. Biz, geçen hafta bunun mücadelesini hem Üçağız bölgesinde tekneci arkadaşlarımızla verdik; hem de TBMM’de bunun mücadelesini veriyoruz” ifadelerini kullandı. 

‘ÜÇAĞIZ’I GENÇLERE EMANET EDİYORUM’

Üçağız ve çevresinin Demre halkına ait olduğunu belirten Arı, Sizlerin en önemli yeriniz olan Üçağız bölgesinde yaşayan hemşerilerimizin, tekneci dostlarımızın, Üçağızlı dostlarımızın ve Demre belediyemizin dışında birilerinin gelip de kullanmasına fırsat vermeyelim, oraları koruyalım. Çünkü o bölge sizin, siz sevgili gençlerin geleceği olan bölgeler. Buradan 'Üçağız ihalesi iptal edilsin' diyor ve Üçağız’ı siz gençlere emanet ediyorum, Demrelilere emanet ediyorum. Belediye başkanımız ve ilçe başkanımız bu mücadeleyi veriyorlar. Buradan bizi dinleyen Çevre, Şehircilik Bakanlığı yetkililerine de sesleniyoruz” dedi. 

Cavit Arı konuşmasını, “Demre’de 10 binlerce kalabalık, Üçağız’ın halkın kullanımında kalmasını ve bu ihalenin iptal edilmesini istiyorlar, bu ses Ankara'dan duyulacak ve bu sesle ihalemiz inşallah iptal edilecek” ifadeleriyle noktaladı.

Muhabir: YUSUF ÖZTÜRK/HABER