ANTALYA Ekspres Gazetesi'nden Güven Güneş'in haberine göre, Kiracılar Dayanışması Platformu Başkanı Cengiz Kul, TÜİK’in açıkladığı enflasyon verilerine tepki gösterdi. Türkiye genelinde kiracılar adına Cumhurbaşkanı, bakanlar ve milletvekillerine çağrıda bulunan Kul, “Hangi yasa ve kanun kiracı haklarını savunuyor, var mı böyle bir şey? Emekli ve emekçi vatandaşlar hayatta kalma mücadelesi verirken, bu tür açıklamalar millete ihanettir ve sizler bu açıklamalarınızla milletinize ihanet ediyorsunuz” şeklinde konuştu.

Cengiz Kul-1

MİLLET FERYAT EDİYOR

Dar gelirli ailelerin ve vatandaşların, uygun fiyatlı kiralık ev bulma konusunda zorluklar yaşadıklarını dile getiren Kiracılar Dayanışması Platformu Başkanı Cengiz Kul, “Buradan TÜİK’e sesleniyorum; biz dar gelirli ailelere ve vatandaşlara, belirttiğiniz şekilde kiralık ev bulsun madem. Kiralar bu şekilde neden bizler barınamıyoruz, neden geçinemiyoruz, neden tersine göçler çoğaldı? Sorularını sordu. Durumlar gün geçtikçe içinden çıkılamaz bir hal almaya başladığını söyleyen Kul sözlerine, “Millet feryat figan koparıyor ama bakanlar, başkanlar ve TÜİK bu şekilde açıklamalar yapıyor. Bu nasıl bir döngüdür ve bu nasıl bir anlayıştır? Türkiye geneli kiracılar adına başta Cumhurbaşkanına, başkanlara, bakanlara ve milletvekillerine açık beyan çağrıda bulunuyorum; Hangi yasa ve kanun kiracı hakkını savunuyor veya kiracı hakkı diye bir şey var mı? Emekli, emekçi vatandaş hayatta kalma mücadelesi verirken bu denli açıklamalar, bu millete ihanettir ve sizler bu açıklamalarınızla milletinize ihanet ediyorsunuz” ifadelerini kullandı.

MİLLETİ KIRGINLAŞTIRDINIZ

Kul, şu anda yaşanılanların bir akıl tutulması olduğunu ifade ederek, “Devletimiz varsın, milletimiz sağ olsun dedikçe, sizler devleti ve milleti birbirine iyice küstürdünüz” ifadelerini kullandı. Kul ayrıca, “Bu millet bu kadar zorbalığı hak etmedi ve etmemiştir. Gerçek mağduriyetleri görmezden gelmek için çalışıyorsunuz ancak unutmayın, biz hepsini biliyoruz ve takipçisi olacağız. Yanlışları düzeltmenizi ve mağduriyetleri gidermenizi bekliyoruz” diyerek çağrısını sonlandırdı.

Kaynak: ANTALYA EKSPRES GAZETESİ