ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilere yönelik özel indirim ve kampanyalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Işıkhan, emeklilerin refahlarının önemine vurgu yaparak kamu bankalarında emekli aylığı promosyon ödemelerinin artırıldığını belirtti. Bu artışın, emekli ve hak sahiplerinin aldığı aylık miktarına göre yaklaşık olarak iki katına çıkarıldığını ifade eden Bakan Işıkhan, emeklilere özel indirim ve kampanyaların başlatılacağını ve bu uygulamaların detaylarının emekliler yılı kapsamında kamuoyuyla paylaşılacağını sözlerine ekledi. Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Türkiye Emekliler Derneği Antalya Şube Başkanı İbrahim Tezcan, “Bakan açıklama yaptı ama bu konuda bize ulaşan bir bilgi yok” açıklamalarına yer verdi.

‘YAPILACAĞINA İNANMIYORUZ’

Türkiye Emekliler Derneği Antalya Şube Başkanı İbrahim Tezcan, emeklilerin gündemdeki indirim vaatlerine kuşkuyla yaklaştığını belirtti. Başkan İbrahim Tezcan, “Bakan açıklama yaptı ama bu konuda bize ulaşan bir bilgi yok” dedi. Enflasyonun yüksek seyrettiği dönemlerde herhangi bir indirim yapılmadığını ve bundan sonra da benzer bir durumun yaşanmasını beklediklerini dile getiren Başkan Tezcan, “Şimdi bugüne kadar enflasyon yüksekti, hiçbir indirim yapılmadı ve bundan sonra da yapılacağına inanmıyoruz. Bu sadece seçim vaadidir. Ben öyle görüyorum” ifadelerine yer verdi.

İ B R A H İ M B E Y Ç G R Ş L R D

‘BİZ GERÇEĞİ ARIYORUZ’

Başkan İbrahim Tezcan, emeklilerin taleplerinin karşılanmadığını belirterek özellikle ikramiyelerin yükselmemesini ve tüm emeklilere eşit bir şekilde yüksek miktarda ödeme yapılmamasını eleştirerek, “Bizim bu vaatlere karnımız tok. Biz gerçeği arıyoruz. Niye ikramiyeler yükselmedi? Niye hepimize de memurlar gibi 8 bin lira verilmedi? Biz bunlara bakıyoruz” dedi. Başkan Tezcan, bazı indirimlerin emeklileri tatmin etmeye yönelik birer taktik olduğunu savunduğunu dile getirerek, “İndirim yapacağız diyorlar. Türk Hava Yolları'ndan 1 ay önce bilet aldığım zaman bana da yapıyorlar o indirimi. Erken bilet alırsan indirim var. Bu emeklinin gazını alma politikasıdır” ifadelerine yer verdi. Başkan Tezcan, “Bizim vaatlere karnımız tok. Vaat ile yaşasaydık maaşlarımız 50 bin lira olurdu şimdiye kadar” dedi. 

Muhabir: AYSU DURSUN/ÖZEL HABER