Konuşanlar programıyla ünlenen Hasan Can Kaya’nın Alman marka lüks aracıyla çalışma arkadaşlarını otobüs durağına bırakması sosyal medyada gündem oldu. 

'BENİM UZMANLIK ALANIM DEĞİL'

Geçtiğimiz günler rapçi Sefo'nun gündem olan "Etek giymeyi kadınlara kaptırmışız" açıklaması sorulunca Hasan Can Kaya, "Bu benim görüş belirteceğim bir şey değil. Benim uzmanlık alanım da değil. Ben giymezdim" diyerek kahkaha attı. 

Whatsapp Image 2024 03 23 At 20.01.35 (1)

HASAN CAN KAYA KİMDİR? 

16 Aralık 1989 doğumlu olan Hasan Can Kaya İstanbul Güngören’de dünyaya geldi. Aslen Malatayalı olan Kaya, uzun yıllar komedi programlarında yazarlık yaparken kendi hazırladığı formatları da farklı platformlarda sergiledi. Sosyal medya platformu Youtube’da sunduğu Konuşanlar programı ile tanınan komedyen geçtiğimiz yıl ise Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Exxen ile anlaşmaya vardı. Youtube’da 2 milyon 999 bin, Instagram’da ise 3 milyon 400 bin takipçi sayısına ulaşan Hasan Can Kaya, Konuşanlar programının formatını kendisi oluşturdu. 

PANDEMİ ONA YARADI

Hasan Can Kaya kendisinin bu kadar ünlenmesinde pandemi döneminin çok önemli olduğunu düşünüyor. Pandemi dönemi insanların evlerinden dışarı çıkamaması ve sürekli internette vakit geçirmesi Hasan Can Kaya’nın popülerleşmesine yardımcı oldu. 

11 YERDEN REDDEDİLDİ

Hasan Can Kaya’nın 2016’da yazdığı Konuşanlar formatı kendisinin iddiasına göre 11 yerden red yedi. Bir seyircisiyle çıkışta çay içen komedyen seyircisinin kendisine 3 bölüm için yatırımcı olmasının bugünlere gelmesinde büyük önemi olduğunu söyledi. 

'PANDEMİDEN SONRA Bİ BAKTIM ÜNLÜYÜM'

Pandemi döneminde ünlendiğini söyleyen Hasan Can Kaya, “Pandemiden sonra ilk kez dışarı çıktım. Markete gittim, biri kolumdan tuttu ‘Biz çok seviyoruz seni’ dedi” diyerek açıklamalarda bulundu.

Muhabir: STAJYER/ARİF CAN YILDIZ