HÜDA PAR Antalya İİl Başkanı Muhammet Şerif Durmaz adına yayımlanan mesajda, ilkeli ve kucaklayıcı habercilik anlayışını prensip edinerek zor şartlar altında görevlerini ifa eden basın mensuplarının ‘Gazeteciler Günü’ kutlu olsun denildi.

Basın mensuplarının toplumu yönlendirebilecek durumda olduklarını vurgulayan Durmaz, “Basın mensupları, meslekleri icabıyla yazdıkları yazılar ve yaptıkları haberler ile toplumu doğru veyahut yanlış yönlendirebilecek imkâna sahiptirler. Olayları adalet perspektifiyle ele almak, sorumlu gazetecilik anlayışıyla hareket etmek ve ahlaki değerleri her şeyin üstünde tutmak, basın mensuplarının meslek hayatlarında vazgeçilmez ilkeleri olmalıdır” dedi.

Açıklamanın devamında Durmaz, şu ifadeleri kullandı: “Gazeteciliğin evrensel ilkesi çerçevesinde ve hakkaniyet ölçüsü içerisinde halkın gerçeklere erişebilmesi noktasında, yanlış kimden gelirse gelsin dile getirmekten çekinmeden meslek hayatlarını sürdüren ve yapılan hizmetleri vatandaşlarımıza doğru bir şekilde ulaştıran tüm medya mensuplarının ‘10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik eder, hayırlı çalışmalarında muvaffakiyetler dileriz.”

Kaynak: HABER MERKEZİ