Süper Lig’de sezon tamamlanırken Antalyaspor ligi 49 puanla 10. sırada tamamladı. Akrep, 38 maçta toplamda 12 galibiyet, 13 beraberlik ve 13 mağlubiyet alırken 44 gol atıp 49 golü kalesinde gördü. Kırmızı beyazlı takım ligi -5 averajla tamamladı. Sezona Nuri Şahin ile başlayan Antalyaspor, genç hocanın takımdan ayrılması ile Sergen Yalçın ile yoluna devam etti. 

N U R İ E T5457
NURİ ŞAHİN İLE İŞİ BAŞLANGIÇ 
11 Ağustos tarihinde Trabzonspor maçı ile sezona başlayan Antalyaspor, Nuri Şahin’in teknik direktörlüğünde 18 maça çıktı. Nuri Şahin’in 29 Aralık tarihinde Antalyaspor'dan ayrıldığı döneme kadar kırmızı beyazlılar 18 maçta 27 puan topladı. 18 maçta 7 galibiyet, 6 beraberlik, 5 mağlubiyet alan Akrep, Şahin döneminde 24 gol atarken kalesinde ise 19 gol gördü. Nuri Şahin döneminde Antalyaspor’daki averaj 5 iken Akrep, 27 puanla 6. sırada yer alarak ilk devre tamamlandı. 

S E R G E N L K465
SERGEN YALÇIN GETİRİLDİ
Nuri Şahin’in ayrılma kararından sonra takımın başına Sergen Yalçın getirildi. Yalçın ile Antalyaspor ilk maçına Alanyaspor karşısında çıktı. Sergen Yalçın döneminde 20 maça çıkan Akrep; 5 galibiyet, 7 beraberlik ve 8 mağlubiyet aldı. Sergen Yalçın döneminde Antalyaspor 20 gol atarken 30 gol yedi. Sergen Yalçın döneminde Antalyaspor kalesinde gollere engel olamazken averajı ise bu dönemde ise -5’e geriledi. Antalyaspor, 49 puanla Süper Lig’de 10. sıraya kadar geriledi. Sergen Yalçın döneminde Antalyaspor,  hanesine 22 puan yazdırmayı başardı. 

S K D M L E546
YENİ İSİM ALEX DE SOUZA
Antalyaspor, yeni sezon için ise yeni teknik direktörünü açıkladı. Fenerbahçe'nin efsane futbolcusu Alex de Souza, Antalyaspor'un yeni teknik direktörü olurken Brezilyalı teknik direktör ile 2 yıllık bir anlaşma imzalandı. Sosyal medyadan Antalyaspor taraftarına seslenen Alex de Souza, “2004 yılında Türkiye'ye ilk adımımı attım. Orada hem sportif hem de bireysel anlamda hayatımın en harika anılarını biriktirdim. Ve bugün 20 sene sonra Antalyaspor için Türkiye'ye yeni anılar eklemek için geri dönüyorum. Bu sefer sahanın kenarında Antalyaspor'un teknik direktörü olarak. Hazır mısın Antalya? Ben geliyorum” ifadelerine yer verdi.  

Muhabir: AYSU DURSUN/HABER