Kemer Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonu'nda yapılan oturum öncesinde Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, 2023 yılını değerlendirdi. 2023 yılında depremler, yangınlar olduğunu, son olarak 12 vatan evladının şehit olduğunu hatırlatan Başkan Topaloğlu, "Son olarak vatan evlatlarımız şehit oldu. Vatan için canlarını feda etti. İsrail'in Filistin'e karşı uyguladığı zulmü şiddetle kınıyorum. Galatasaray ve Fenerbahçe'nin Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında Suudi Arabistan'da oynayacağı maç öncesinde her iki takımı aldığı karardan dolayı kutluyorum. Bizim kırmızı çizgilerimiz vardır. Kırmızı çizgilerimizle oynanmasına Türk evladı olarak izin vermiyoruz. Bu kadar olumsuzluklara rağmen kadın voleybol milli takımımız Avrupa ve dünya şampiyonu olarak Türk milletini çok sevindirdi ve Türk bayrağını göndere çektirdi. Daha sonra Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda şampiyon olan Eczacıbaşı ve ikinci olan Vakıfbank'ı tebrik ediyorum. Türk kadınının her alanda neler yapabileceğini göstermiş oldular" dedi.

kemer-belediyesinde-yeni-yilin-ilk-meclisi-_5223_dhaphoto3

Başkan Topaloğlu'nun konuşmasının ardından meclis oturumuna geçildi. Mecliste bir önceki yılın gelir ve giderleri ile bunlara ilişkin hesap kayıt ve işlemlerinin denetimi için Denetim Komisyonu üyeleri belirlendi. Denetim Komisyonu üyeliğine yapılan seçimle Özcan Çeliktaş, Mustafa Bilici, Recep Yılmaz, Ramazan Kal ve Ferhan Fidan seçildi.

Kemer Belediyesi'nde boş bulunan kadro karşılığı sözleşmeli olarak çalıştırılan personelin 2024 yılında çalıştırılması ve 2024 yılında ödenecek ücretinin belirlenmesi konusu görüşülerek, oy birliği ile 20 bin lira olarak belirlendi.

Huzur hakkı ücretinin oy birliği ile brüt 535 lira olarak belirlendiği toplantıda, Kemer Belediyesi zabıta memurlarına verilecek fazla mesai ücreti oy birliği ile 2470 lira olarak belirlendi.

Kemer Belediye Meclisi'nin 05/09/2023 tarih ve 63 sayılı kararına istinaden, belediye olarak katılma planı yapılan Utrecht- Hollanda Turizm Fuarı'na 9 Ocak'ta gidilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Diğer gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Kemer Belediye Meclisi'nin ağustos ayında tatil yapması konusu oy birliği ile kabul edildi. Meclise sunulan önergede ise kreş ücretinin KDV dahil 3600 lira olarak belirlenmesi oy birliği ile kabul edildi. 

Kaynak: DHA