Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Sadık Acar, öğretmene yönelik şiddete ilişkin açıklamada bulundu. Başkan Sadık Acar, yanlış sosyal ve kültürel politikalar ile cezasızlık nedeniyle toplumda filizlenen şiddetin eğitim emekçilerini değersizleştirme söylemiyle okullarda da görülmeye başladığını belirterek, “Yanlış sosyal ve kültürel politikalar ile cezasızlık nedeniyle toplumda kara bir tohum gibi filiz veren şiddet, iktidar tarafından eğitimin ve eğitim emekçisini değersizleştirme söylemi yüzünden kendisini okullarda da göstermeye başlamıştır” ifadelerine yer verdi.
YAPTIRIM UYGULAYIN 
İstanbul Sarıyer’deki Prof. Dr. Ali Kemal Y iğitoğlu Ortaokulu'nda bir öğretmenin akran zorbalığı yapan bir öğrenciyi uyardıktan sonra öğrencinin babası tarafından okul koridorunda darp edilmesiyle ilgili olarak açıklamada bulunan Başkan Acar, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'e seslendi. Başkan Sadık Acar, bakanın sadece kınama açıklaması yapmasını eleştirerek, şiddet olaylarının adaletle sonuçlanması için derhal harekete geçilmesi gerektiğini vurguladı. Başkan Acar, “Bir kadın öğretmenimiz, her gün kendi ailesinden çok emek ve zaman verdiği öğrencilerinin gözü önünde, savaşlarda bile hedef alınmadığı için dünyanın en güvenli yeri olması gereken okulda, çocuğunu eğittiği bir erkek veli tarafından dakikalarca hunharca dövülmüştür. Bu olayın ardından yaralı öğretmenimiz hastaneye kaldırılmış, saldırgan veli ise muhtemeldir ki kısa süre sonra hiçbir şey olmamış gibi bırakılacağı nezarethaneye tıkılmıştır. Sosyal medyada kısa sürede yükselen tepkiler üzerine açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin de bakan değilmişçesine olayı sadece “kınadığını” açıklamıştır. Eğitim-İş olarak Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e sesleniyoruz:
Siz kınamayın sayın bakan, biz kınarız! Kamuoyu kınar, ayıplar! Sizin göreviniz ise bu elim hadisenin adaletle sonuçlanmasına uğraşmak ve bir daha benzerlerinin yaşanmaması için derhal harekete geçmektir” dedi.
30 NİSAN’A ÇAĞRI
Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Acar, yaralı öğretmene acil şifalar dileyerek, eğitimde şiddete karşı birlik olma çağrısı yaptı ve örgütlü güçlerin 30 Nisan'da İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir araya gelmesini talep etti. Başkan Acar, “Dünyada başöğretmen unvanlı bir liderin kurduğu tek ülke olan Türkiye Cumhuriyeti’nde öğretmenlere, eğitim emekçisine reva görülen bu rezil tabloyu kabul etmiyor, tüm örgütlü gücümüzle itiraz örgütleyeceğimizin altını çiziyoruz! Eğitim ve bilim işkolunda örgütlü tüm sendikaları, 30 Nisan Salı günü, saat 15.00’te İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü önünde birlik olmaya çağırıyoruz” dedi. 

Muhabir: AYSU DURSUN/HABER