ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Oyuncak Müzesi, ‘Taş Boyama’ atölyesi düzenliyor.  Her yaş grubundan ziyaretçinin keyifle gezdiği müzede, 3 yaş üzeri çocukların bireysel ya da ebeveynleri ile katılabilecekleri atölye çalışmaları vatandaş tarafından büyük ilgi görüyor. Oyuncak Müzesi’nde bugün saat 13.30- 15.00 arası 5-6 yaş için ‘Taş Boyama’ adlı etkinlik düzenlenecek. Etkinliğe katılım sağlamak isteyenlerin ise önceden rezervasyon yapmış olması gerekiyor.

ETKİNLİK KAZANIMLARI
Farklı renklerde akrilik boyalar, taşlar, şeffaf ojeler, fırçalar, harf stickerlar, boyaları dökebilmek için artık materyaller kullanılarak gerçekleştirilen etkinlikte, çocukların estetik duygusu, yaratıcılık olgusu, ince motor becerilerinin gelişimi ve el-göz koordinasyonunun geliştirilmesi hedefleniyor.

OYUNCAK MÜZESİ HAKKINDA
Araştırmacı, şair, yazar Sunay Akın’ın öncülüğünde 2011, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda hizmete giren Antalya Oyuncak Müzesi, yaklaşık 3 bin antika oyuncağın sergilendiği masalsı bir dünyanın kapılarını misafirlerine açıyor. İstanbul Oyuncak Müzesi’nin kurucusu Sunay Akın danışmanlığında açılan müze, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin önemli kültür projelerinden biri. Antalya Kaleiçi’de yer alan müze, İstanbul ve İzmir’in ardından Türkiye’deki üçüncü oyuncak müzesi olma unvanına sahip. Koleksiyonu, tasarımı, binası ve eğitim çalışmaları ile Avrupa'nın seçkin oyuncak müzeleri arasında yer alan Antalya Oyuncak Müzesi, Kaleiçi Yat Limanı’nda yer alıyor. HABER/BUSE ER