ANTALYA için birçok farklı projeye imza atan Bağımsız Sanat Hareketi, yine başka bir projeyle Antalyalıların karşısına çıkıyor. Bağımsız Sanat Hareketi kurucusu Sevda Kesim’in hazırladığı projede fotoğraf sanatçısı Mehmet Budak rehberlik edecek.

WhatsApp Image 2023-11-12 at 22.03.00 (2)

BALBEY SOKAKLARI TUVALLERE YANSITILACAK

Proje hakkında detaylı bilgi veren Sevda Kesim, “Büyük bir tarihi mirası kentin merkezinde barındıran ‘Balbey’ olarak adlandırılan bu müthiş dokudan kalanları arşivlemek için yola çıkıyoruz. Sanat grubumuz 18 Kasım Cumartesi günü ilkini düzenleyeceğiz. Foto safarimiz 3 ayrı fotoğraf gezisiyle sonlanacak. Oldukça geniş bir alana sahip olan Balbey’in duvarları, sokakları, bacaları, kapıları ve kedileri foto safari sonrasında deklanşörlerden, tuvallere yansıtılacak” dedi.

WhatsApp Image 2023-11-12 at 22.03.00 (1)

‘ETKİNLİKLERE HERKES KATILABİLİR’

Arşivlenen fotoğrafların en göze çarpanlarıyla Balbey’in yenilenen yüzünde sokak sergileri açmayı planlayan Bağımsız Sanat Hareketi, bu tarz çalışmalarını Antalya’nın farklı yerlerinde de sürdürmeyi hedefliyor. Kusucu Sevda Kesim, “Tarihi dokunun içinde, yıkılmaya yüz tutan evlerin arasından size bakan kedilere ve sokaklara dokunmak isterseniz grubumuz hazırladığı etkinlikte yer alabilir, kentin hafızasını belleğinize yerleştirebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2023-11-12 at 22.02.58

HABER/ÇİĞDEM KORKAN