Kanal V televizyonunda Gazeteci İhsan Coşkun’un hazırlayıp sunduğu Spor Aktif programına  konuk olan Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe çarpıcı açıklamalarda bulundu. Antalyaspor’un başına geçtiğinden itibaren birçok şeyin değiştiğini söyleyen Boztepe, “Öncelikle ilk olarak kaos bitti. Eski yöneticiler ve yeni yöneticiler arasında kaldığım kaos ortamı bitti. Çünkü kaos Antalyaspor’a fayda sağlamıyordu. Zararı dokundu. Sahada yaptıklarımız değil başka konular konuşuluyordu. Bunu çözdük eksik olan kısım ise Antalyaspor’a dair aidiyet duygusu bu şehirde eksik bunu da başarmaya çalışıyoruz” dedi.

Spor Aktif

‘ANTALYASPOR 30 YIL BOYUNCA ELEKTRİK FATURASI ÖDEMEYECEK’

Yaptıkları ve yapacakları projelere dair açıklama yapan Başkan Boztepe, “Bizim şu an yaptığımız projeler günü kurtaracak projeler asla değil. 2-3 yıl sonra faaliyete geçmiş projeler olacak ve bizden sonraki kişileri rahatlatacak projeler bunlar. Antalyaspor’un sürdürülebilir bir gelirinin olmasını sağlayacağız. Bizim şu ana kadar yaptığımız en önemli proje GES projesidir. Bu proje ile birlikte Antalyaspor 30 yıl boyunca elektrik faturası ödemeyecek. Geçtiğimiz dönemlerde Antalyaspor, CK Akdeniz Elektrik’e birçok borcu olan bir spor kulübüydü. Biz artık bu borçları konuşmayacağız. BU proje ile elektrik konusunda rahatlayacağız.  Bir diğer projemiz ise; otel projesi. Antalya, Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri. Spor turizmi için 200 odalı bir otel projemiz var. Antalyaspor Koleji adında bir okul projemiz var. Hem spor hem eğitimin iç içte olduğu bir proje. Bu projelerin hepsinin yatırımları hazır durumda” diye konuştu.

‘YAKLAŞIK 2 MİLYON EURO BAĞIŞ YAPILDI’

Antalyaspor’un başına ilk geçtiğinde dönem sonunda 2,5-3 milyon Euro gibi bir rakam ile sezonu bitirecekleri ön gördükleri ancak kasaya baktıklarında kasanın sıfırda olduğunu söyleyen Boztepe, “ Her gün önümüze geçmişten kalan borçlar geliyor. Her gün yeni bir şeyler ödememiz gerekiyordu. Eski futbolcuların borcu, menajerlerin borcu gibi borçlardı. Menajerlerle pazarlık ettiğimizi biliyorum. 8,5 Euro’nun üzerinde gelir sağladık. Bu gelirin tam hesaplamasını yapmadım ancak 2 milyon Euro’su bağıştı” dedi.

‘ANTALYASPOR’UN 18 MİLYON EURO BORCU VAR’

Antalyaspor’un mali durumunu değerlendiren Boztepe, “ Antalyaspor’un şu anda 18 milyon Euro civarında borcu var. Futbolcularımızın maaşlarını hepsini ödüyoruz. Türk futbolcularımızın Şubat maaşını ödedik bu da 20 milyon civarı bir rakam. Yabancı futbolcularımızın maaşları ise; bir dönem içerisinde ödemesi yapılıyor. Ocak ayı bitiyor Şubat ayı içerisinde ödüyoruz. Maaşlarla alakalı bir sıkıntımız yok. Biz yönetime geldiğimiz zaman oyuncuların Eylül’den kalan maaşlarının yarısı duruyordu. Haji Wright’ın çok ciddi bir yetiştirme bedeli vardı. 600 bin Euro gibi bir rakam ödememiz gerekiyordu. Ben bu şartların ortasına düştüm. Biz geldiğimizde kasa boştu” açıklamasında bulundu.

‘ANTALYASPOR’A ZARAR VEREN KİMSEYİ AFFEDEMEYİZ’

İsrailli futbolcu Jehezkel hakkında açıklama yapana Boztepe, “Jehezkel, Antalyaspor’a skorda katkı sağlayan bir oyuncuydu. Başarısından ötürücü biz gitmesini istemedik. Ancak Antalyaspor’a zarar verecek bir eylemi herhangi biri kendi başına planlayamaz. Biz buna müsaade edersek elimizdeki kontrolleri kaybederiz. Jehezkel’in yaptığı eylemde menejerin, spor kulübünün, kaptanların, benim haberim yok. Hiç kimsenin bu eyleme dair bir bilgisi yok. Bu nedenle kadro dışı bıraktık. Bu konuyla alakalı Antalyaspor’un zarar görmemesi için çok çaba sarf ediyorum. İşi gücü bıraktım bu konuyla uğraşıyorum. Şu anda hukukçularımız konuyu takip ediyor” ifadelerini kullandı.

‘SABRİ GÜLEL’E KIRGINIM’

Antalyaspor’un eski başkanı Sabri Gülel’e dair açıklama yapan Boztepe, “ Sabri Gülel’in ‘Antalyaspor’u bataklıktan çıkardım’ açıklaması kesinlikle talihsiz bir açıklamadır. Çünkü Antalyaspor ile bataklık yan yana gelemeyecek ifadelerdir. Bunun dışında bu konu hakkında fazla söyleyecek şey yok. Ben eski yöneticilere verdikleri emek için anca teşekkür edebilirim. Ancak açıklamalarının Antalyaspor’u kaosa sürüklememek üzerine yapması gerektiğini düşünüyorum. Açıklamalarına karşı kırgınlığım maalesef var” dedi.

‘ALTYAPI BİZİM HER ŞEYİMİZ’

Antalyaspor’un altyapı çalışmaları hakkında bilgi veren Boztepe, “Altyapıya çok önem veriyoruz. Çünkü Türk futbolunun, Milli oyuncularla ilerlemesi lazım. Kendi evlatlarımız dururken yabancı oyuncu oynatmamak için gençlerimizi iyi yetiştirmemiz gerekiyor. Biz altyapıya çok önem veriyoruz şu an orada 2 has başkan 4 yönetici ilgileniyor. Biz çocukların okul hayatından tutun hayatlarına dair her şeyle ilgileniyoruz. Altyapı bizim her şeyimiz” diye konuştu.

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/ÖZEL HABER