EMNİYET Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı’nın yayınladığı verilere göre; Şubat ayında Türkiye’de toplam 42 bin 31 kaza meydana geldi. Bu kazaların bin 629’u Antalya’da yaşanırken Ocak ayında bin 765 kaza yaşanmıştı. Antalya’da geçen aya oranla kaza sayısında düşüş olduğu görüldü.

CAN KAYIPLARINDA İLK ÜÇTE

Antalya; İstanbul, Ankara, Bursa, Ağrı ve İzmir’den sonra en çok trafik kazasının olduğu 6’ncı şehir konumunda. Şubat ayı verilerine bakıldığı zaman bir diğer göze çarpan veri ise trafik kazalarında hayatını kaybedenlerin sayısının en çok olduğu illerde Ankara ve İstanbul’dan sonra Antalya üçüncü sırada. Şubat ayında kaza sebebiyle Türkiye genelinde 159 kişi hayatını kaybederken 22 bin 939 kişi yaralandı.

13 BİN 245 OTOMOBİL KAZASI OLDU

Türkiye genelinde Şubat ayında en fazla kazaların meydana geldiği araç cinsi ise otomobil oldu. Şubat ayında otomobil ile 13 bin 245 kaza oldu. Kaza yapılan araçlarda otomobili, motosiklet takip etti. Kamyonet ise üçüncü sırada yer aldı. Şubat ayında motosikletle bin 819 kaza olurken  kamyonet ile 3 bin 643 kaza oldu. 

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/HABER