Türkiye, yarından itibaren Balkanlar üzerinden gelecek olan soğuk hava dalgasının etkisi altına girecek. Gelen soğuk hava dalgası ile birlikte hava sıcaklığının 10 derece düşmesi beklenirken yarın itibarıyla yurt genelinde yağışlar bekleniyor.

YURT GENELİNDE YAĞIŞ BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre Ankara'da hafta başından itibaren yoğun yağışlar bekleniyor. Çarşamba günü ise karla karışık yağmur tahmin edilirken hava sıcaklığının 5 dereceye kadar düşeceği ön görülüyor. İstanbul'da ise Anadolu yakasında kuvvetli yağışlar beklenirken çarşamba günü ise İstanbul'un yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur yağışı tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının keskin bir düşüş yaşayacağı ön görülürken yurt genelinde kar yağışı tahmin ediliyor.

ANTALYA’DA HAVA SOĞUYOR

Meteoroloji verilerine göre Antalya yeni haftaya bulutlu başlarken haftanın devamında yurt genelini etkisi altına alan yağışlara teslim olacak. Pazartesi günü 19 derece ile bulutlu bir güne başlayan Antalyalıları, haftanın ilerleyen günlerinde 16 derece olması tahmin edilen hava sıcaklıkları ile birlikte hafif gök gürültülü, fırtına ve yağış bekliyor. Verilere göre, Perşembe günü bulutsuz bir güne gözlerini açan vatandaşları, tahminler doğrultusunda en düşük hava sıcaklığını 3 derece olarak görecekler. Hava sıcaklığının giderek düşeceği ön görülürken yurt genelinde etkili olan kar yağışları da etkisini gösterecek. Haftanın son günü olan 14 Ocak Pazar günü hava tahminlerine göre ise Antalya’nın en yüksek hava sıcaklığı 14 dereceyi gösterirken en düşük sıcaklık tahmini ise 1 derece olarak tahmin ediliyor.  HABER/AYSU DURSUN

Editör: Uğur Keskin