TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi 10 Aralık’ta 17’nci Olağan Genel Kurulu toplantısı düzenleyecek. Toplantıda yeni dönem başkan seçimi yapılacak. Özlem Ertekin de başkanlık için adaylığını açıkladı. Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi’nde 1994-1995 yıllarında başkanlık yapan Ziraat Yüksek Mühendisi Zerrin Kumlu'nun ardından Cumhuriyet’in 100’üncü yılında bir kadın aday daha seçim yarışına giriyor.

‘100’ÜNCÜ YILDA BİR KADIN BAŞKAN’

Adaylığını açıklayan Özlem Ertekin, 10 yıldır Ziraat Mühendisi Antalya Şubesi’nde çeşitli görevler aldığını belirterek vatandaşın sorunlarına çözüm ürettiğini söyledi. Odacılık faaliyetlerinde tecrübeleri olup, odanın bilimsel ve sosyal faaliyetlerinin organizasyonunda çalıştığını belirten Ertekin, “Antalya'nın farklı bölgelerinde görev yapan Ziraat Mühendisleri ile birlikte görev yapma heyecanı taşıyan yönetim kurulu üye adayları olarak 10 Aralık Pazar günü tüm üyeleri oy kullanmaya davet ediyorum. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında odamıza bir başkan yakışır. Ayrıca tarımın başkenti Antalya'da bir Cumhuriyet kadını olarak Atatürk İlke ve İnkılaplarının yol göstericiliğinde bilim ve aklın ışığında mesleğim için çalışacağım” dedi.

özlem-19

ÖZLEM ERTEKİN KİMDİR?

Aday olan Ziraat Mühendisi Özlem Ertekin Afyonkarahisar’da 1973 yılında doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Afyonkarahisar merkezde tamamladı. 1996 yılında Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü'nden mezun olan Ertekin, aynı yıl evlenerek Antalya'ya yerleşti. 2000-2010 yılları arasında tıbbi ilaç mümessili olarak çalıştı. Ardından Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi'nde büro yöneticisi olarak Ocak 2022 yılına kadar görev yaptı. Evli ve iki erkek çocuk sahibidir. HABER/ÇİĞDEM KORKAN