ANTALYA Kültür Sanat’ta düzenlenen ‘Felsefe Konuşmaları’ devam ediyor. Bu ayki ‘Felsefe Konuşmaları’nın konu başlığı ‘Felsefi Arayış ve Yaratıcılık’. Etkinlikte konuşmacı isim ise Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Günseli Orhon olacak. Etkinliğe Akdeniz Üniversitesi Felsefe bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cihan Camcı moderatörlük yapacak. Felsefeyi akademiden gündelik hayatın içine taşımayı hedefleyen ve bu alanla ilgilenen kişileri buluşturan etkinlik, 23 Aralık Cumartesi saat 16.00’da Antalya Kültür Sanat’ta gerçekleşecek.

felsefe

YARATICILIK KONUŞULACAK

Bu ay konuşulacak olan ‘Felsefi Arayış ve Yaratıcılık’ başlıklı etkinlikle ilgili paylaşılan tanıtım yazısında ise şu ifadeler yer alıyor: “Yaratıcılıkta önemli özellik özgünlük ve yeniliktir. Torrance, bir düşüncenin yaratıcılığını belirlerken esneklik, akıcılık ve orijinallik özelliklerinin olması gerektiğini ifade eder. Peki, arayış için de olmak, istek ve merak. Buradaki arayış nedir?” Yaratıcılık felsefesine merakı olanlar etkinliğe bekleniyor.

günseli

PROF. DR. GÜNSELİ ORHON KİMDİR?

1988 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olan Günseli Orhon, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı’nda tamamladı. 1997 yılından bu yana, Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı öğretim üyesi olarak görev yapıyor.

Prof. Dr. Günseli Orhon, özellikle eğitim programlarında yaratıcı düşünme ve problem çözme becerilerinin geliştirilmesi, mizahın eğitimde kullanılması, yaratıcı öğretim materyallerinin geliştirilmesi ve yaratıcı yazarlık konularında pek çok yurt içi ve yurt dışı araştırma, makale, bildiri, kitap ve kitap bölüm yazarlıklarına sahiptir. Orhon’un bilim insanı kimliğinin yanı sıra uluslararası film ve senaryo yarışmalarında ödül almış senaryo yazarlığı da bulunuyor. HABER/ÇİĞDEM KORKAN

Editör: Uğur Keskin