‘Değerli müşterimiz, sizlere kaliteli ve kesintisiz enerji sağlayabilmek için 15-12-2023 09:00 - 15-12-2023 16:00 saatleri arasında 0334200000 No’lu hizmet noktanızın olduğu bölgede çalışma yapılacak, güvenlik amacıyla enerji kesintisi gerçekleştirilecektir.

Çalışma saatleri şartlara bağlı değişiklik gösterebilir. Çalışma erken bittiği takdirde planlanan saatten önce enerji verilebilir. Anlayışınız için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz. Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş B016’

Antalya’nın Aksu ilçesi Karaçalı mahallesinde yer alan Ast/Post sitesinin sakinleri, Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ’nin yukarıdaki bilgilendirmesini gönderdi ve bu çalışmaların ne zaman sona ereceğini ve ne zaman kaliteli ve kesintisiz elektriğe kavuşacaklarını sormamı istedi.

Söz konusu çalışmaların yaz/kış her hafta 5/6 saatlik elektrik kesintisine yol açtığını ifade eden site sakinleri, en ufak bir yağmur ve fırtınada geceleri de elektrik kesintisi yaşadıklarını söyledi. Milyonluk evlerde karanlıkta,  mum ışığında, üşümemek için battaniyelere sarılarak yaşamak ne trajikomik değil mi?

Konutlarda elektrikli aletlerin, klimaların, ısı pompalarının arızalanmasının maddi kayıplara,  enerji kaynaklı gereksinimler olan, ısınma, ısıtma, aydınlanma gibi temel ihtiyaçlarını karşılayamama sıkıntısının da büyük moral kaybına ve insanların psikolojisinin bozulmasına yol açan bu bölgede elektrik kesinti ve kısıntılarının ne zaman sona ereceğini soruyorum;

Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ’den mutlaka güzel bir yanıt alırız umarım.

Sıkıntı burada da bitmiyor. Antalya’da şu tamir, tadilat, servis işi de sıkıntılı. Ehliyetsiz ellerde olan tamirat, tadilat işleri için söz konusu evler ballı kaymak. Aksu esnafının yetersiz kalması nedeniyle Antalya merkezden gelen sertifikasız servis elemanları 1500 liradan aşağı el sıkışmıyor. Bu da bir başka sorun.