Doğum günleri, geride bıraktığımız yılların bizlere kattığı güzel anıları kutlayarak yenilerine ümit ettiğimiz günleri oluşturur.

Doğum gününe oldukça önem veren ben, her yıl yaşadığım iyi kötü günlerim ile birlikte önümde duran yepyeni bir yıl için güzel dileklerimi içimden geçirerek pastamdaki mumu büyük umutlar ile üflerim. Bu umut ve heyecanım, sevdiklerimin doğum günleri için de geçerli olur. Onların bu dünyaya gelip benimle buluşmasının, hayatın tatlı tesadüflerinden ibaret olmayacak kadar derin bir anlamı olduğunu bilirim.

15 Nisan 2013.

Milo’mun bu dünyaya açtığı masum gözlerinin ilk parıltısıydı dün…

Kendi doğum günü hevesimden ayırmadan, beraber olduğumuz her sene boyunca onun hayatımda oluşunu ‘İyi ki doğdun’ diyerek büyük bir heyecanla kutladım. Ve bu ‘iyi ki’mi ondan sonra da kutlamaya devam ettim.

Bu dünyada geçirdiğimiz günlerimizin ardından hala ‘iyi ki’ diyen birilerinin olmasına değer veren biri olarak oğlumun doğduğu bu güzel günü hayatım boyunca kutlamaya devam edeceğim.

Onu veterinerde gördüğüm ilk andan itibaren, gözleri korku ve merakla bakan minik oğlumun, hayatıma kattığı her şey için minnettarım.

İyi ki hayatıma girmiş dediğim Milo’mun, bu dünyada kalmaya devam etseydi 11. yaşını kutlayacağımız bu doğum gününde, onun için bir mum üfledim. Çünkü onun her daim benim yanımda olduğuna olan inancımı, onu kaybettiğim günden bu yana hiç kaybetmedim. Kaybetmeye de niyetim yok.

Bana farklı bakış açıları kazandıran Milo’mun bu dünyadaki varlığını yazımlarımla sürdürmeye devam ederken, bu yazımda onun doğum gününü kutlamak istiyorum.

Biricik oğlum, afacan kardeşim…

Bana bu dünyada eşlik ettiğin için teşekkür ederim. Varlığınla, bilerek ya da bilmeyerek bana güç kattın. Her günüme güneş olmayı başardın.

Islanınca kıvırcık olan kulaklarını, gezerken sahile inmek isteyen o inatçı bakışlarını, sarı tüylerine sihirli bir dokunuş olan burnundaki beyazlığı, meraklı ve sevgi dolu gözlerini, narin ve şefkatle dokunan minik patilerini, o ihtişamlı kuyruğunu ve sana has olan her bir özelliğini özlemediğim bir anım bile olmadı.

Yaşam döngün boyunca beraber olduğumuz için çok mutluyum.

Hayatımdaki en büyük iyi ki’m.

Doğum günün kutlu olsun.

İyi ki doğdun Milo’m.