Tatil; kafamızı toparlamak, sevdiklerimizle keyifli anılar biriktirmek ve dinlenmek için ideal bir zaman dilimdir. Fakat evcil hayvanı olanlar bilir ki can dostunuzu ardınızda bırakırsanız bu bahsettiğim hiçbir durumu içiniz rahat yaşayamazsınız.

Okul yıllarında kıymetini bilemediğimiz 3 aylık kocaman tatilimizde bir şeyler yapmak için can atardım ama Milo’suz hiçbir yere gitmek istemezdim. Hayvan dostu otel bulmak ise tahmin ettiğimizden daha zorlu bir serüvendi.

Bir yaz, ailecek Antalya kıyılarını gezmeye karar verdik. Milo’yu da yanımıza alıp keyifli tatilimize başladık. Yakın çevreleri gezip oralarda kalmadan evimize dönme planları yaparak Milo ile konaklama sorununu çözdük derken biraz daha uzak kıyıları keşfetme arzumuzu yenemedik. Hem ben de o yerleri Milo ile görmek istiyordum.

Yolumuz, Antalya’nın cennet köşelerinin başında gelen Adrasan’a düştü. Adrasan konumu, denizi ve atmosferi ile bizi resmen büyülemişti fakat ufak bir sorunumuz vardı; kalacak yer…

O şartlarda hayvan dostu işletme bulmak bizi oldukça zorlamaya başlamıştı. Yolun sonuna kadar her otele, ‘Köpekli misafir kabul ediyor musunuz?’ sorusunu yöneltmiştik fakat cevap hep olumsuz olmuştu. Yolun sonunda ise bir ışık göründü.

Mütevazı bir aile işletmesi, otelin önünde duran bankta soluklanırken gözlerini bize çevirdi.  Biz arabadan iner inmez ise orada çalışan kadın aniden içeri girdi. Ben, ‘Merhaba’ demeye bile fırsat bulamadan kadının içeri girmesini garipserken kadın elinde bir kap su ile Milo’nun yanına geldi. ‘Hava çok sıcak, canım yavrum susamıştır. Onlar bu dünyadaki sessiz kullar’ dedi.

Yol boyunca onca reddedilişin ardından bu sözlerle karşılaşmak beni çok mutlu etti ama hayvan sevmek başkaydı, evcil hayvan ile otelde konaklamak ise bambaşka… Fakat korktuğum başıma gelmedi, kadın Milo ile konaklayabileceğimizi dile getirdi ve orada 2 gün boyunca ailecek güzel anılar biriktirerek evimize geri döndük. Sonrasında ise Milo ile tatile çıkma alışkanlığımıza yeni bir soluk getirip yaz tatillerimizi birlikte daha mutlu bir şekilde geçirmeye başladık.

Milo ile çıktığım her yaz tatili daha eğlenceli ve daha keyif verici oldu. Sizler de eğer evcil hayvan ebeveyni olup yaz tatilinde planlarınıza can dostunuzu ekleyemiyorsanız; bu yaz tatilinizde hem kendinize hem de ona bir şans verin. Kolay olmayacağını söylemekle birlikte çok keyif alacağınızın garantisini ‘Aysu ve Milo’ olarak verebiliriz!