A Milli Futbol Takımı bugün Macaristan ile karşılaşacak. Polonya Futbol Federasyonu'ndan Bartosz Frankowski'nin yöneteceği hazırlık karşılaşması saat 22.45’te başlayacak. Maçta Marcin Boniek ve Jakub Winkler yardımcı hakem olarak görev alacak. Dördüncü hakemlik görevini ise Damian Kos üstlenecek. Macar basınında çıkan haberlere göre, Puskas Arena'da oynanacak olan maçın tribünlerinin bu akşam dolu olması bekleniyor. Maçın biletlerinin satışa başladığı ilk günde ise yaklaşık 5 saatte 30 bin civarında biletin satıldığı açıklanmıştı.
MİLLİ TAKIM RUHU
Antalya’da ise milli maç heyecanı hep birlikte yaşanacak. ‘Haydi Antalya, hep beraber Milli Takımımıza destek olalım’ başlığı altında, Antalya Büyükşehir Belediyesi kapsamında Macaristan – Türkiye maçı bugün saat 22.45’te Olbia Kent Meydanı’nda ekrana yansıtılacak. Milli takım ruhunu birlikte yaşamak isteyen Antalyalılar bugün kent meydanında bir araya gelecek. 
HAZIRLIKLAR TARTIŞMALI SÜRÜYOR 
Avrupa Şampiyonası için hazırlıklarını sürdüren A Millî Takımda tartışmalar da devam ediyor. A Milli Takım kadrosunda bulunan Semih Kılıçsoy ve Ahmetcan Kaplan, Ümit Milli Takım'ın aday kadrosuna dahil edildi. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) yapılan açıklamaya göre, A ve Ümit Milli Takım aday kadroları belirlenirken yapılan bu planlamayla birlikte iki futbolcu, Gürcistan ve İtalya ile mücadele edecek Ümit Milli Takım aday kadrosuna eklendi. Ahmetcan Kaplan ve Semih Kılıçsoy, A Milli Futbol Takımı'nın Macaristan ile oynayacağı özel maç için Budapeşte'ye hareketinden önce İstanbul'da hazırlıklarına devam eden Ümit Milli Takım kampına katıldı. 

Muhabir: AYSU DURSUN/HABER