ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Antalya Organize Sanayi Bölge (OSB) iş birliğinde, Fraport TAV Antalya sponsorluğu ve Antalya Belek Üniversitesi'nin katkıları ile 28- 29 Şubat 2024 tarihinde ‘Fikrini ATSO’ya Taşı, Dünyaya Açıl’ temasıyla düzenlenecek, ‘1. ATSO-Antalya OSB Proje Pazarı’ etkinliğine başvurular başladı. Danışmanlık ve mentörlük desteği, girişimci, yatırımcı eşleşme faaliyetleri ile birlikte aynı zamanda dereceye giren proje sahiplerine para ödülünün verileceği etkinliğe son başvuru tarihi ise 12 Şubat!

Proje-1
ELEME YAPILACAK
Sürdürülebilir üretim ve ihracat vizyonu ile dünya genelinde hızla büyüyen teknoloji geliştirme ve yüksek katma değerli ürün geliştirme faaliyetlerinde ülkemizin de söz sahibi olmasına katkı sağlamak, sektörlerin uluslararası pazarda rekabet avantajını korumak ve geliştirmek, yenilik ve inovasyon geliştiren girişimcilerin çalışmalarını ATSO üyeleri ve yatırımcılar ile bir araya getirerek Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu teknolojileri üretime dönüştürmek için Antalya OSB işbirliğinde 28 - 29 Şubat 2024 tarihinde 1. ATSO- Antalya OSB Proje Pazarı etkinliği düzenleniyor. ATSO - Antalya OSB Proje Pazarı etkinliğine; ‘Sürdürülebilir Akıllı Şehirler ve İklim Değişikliğine Dirençli Kentler’, ‘ Bilişim ve Yazılım Teknolojileri’ ve ‘Havacılık ve Yer Hizmetleri Teknolojileri’ alanlarında faaliyet yürüten tüm girişimciler başvuruda bulunabilecektir. İlgili alanlarda faaliyet ve çalışmaları bulunan uzman ve yetkin sanayici, yatırımcı ve akademisyenler tarafından değerlendirilecek.
50 BİN TL ÖDÜL
 Başvurular 18 Ocak - 12 Şubat tarihleri arasında alınacak. Ön değerlendirme 13-16 Şubat tarihlerinde yapılacak. Ön değerlendirme sonuçları 19 Şubat’ta duyurulacak. Proje başvurularından ön elemeyi geçen 20 proje, proje pazarına katılım hakkı elde edecek. Ana değerlendirme 28-29 Şubat’ta yapılacak. Kazan ilk üç projeye para ödülü verilecek. Birinciye 50 bin TL, ikinciye 30 bin TL ve üçüncüye 20 bin TL verilecek.

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/HABER