Sezona büyük umutlarla başlayıp Avrupa hedefi ile lige başlamamızın ardından Nuri hocanın sürpriz ayrılığı ile birlikte yeni bir sayfa açılmıştı Antalyaspor’da.

Nuri Şahin; oyun şablonu olan, sistemi oturmuş, kadro istikrarı sağlamış bir takım bıraktı, Sergen hocaya.

Sergen Yalçın da Süper Lig’de şampiyonluk yaşamış, kupa kazanmış, pek çok takımda göre yapmış olması itibariyle ‘şampiyon hoca’ sıfatıyla göreve başlamıştı.

Sergen Yalçın öncelikle ilk 11’e dokundu.

Çünkü futbolu yakından takip edenler iyi bilir ki Sergen Yalçın, fizik gücü yüksek, güçlü, koşan oyuncu sever. Bu anlamda da fizik gücü yüksek oyuncuları tercih etmeye başladı.

Sonrasında ise yıllardır Nuri hocanın oynattığı sistemi bozdu ve kendi sistemini takıma adapte etmeye çalıştı.

Yani Nuri hocanın 4-2-3-1’inden vazgeçip, kendi 4-1-4-‘ine döndürdü takımı.

Böyle olunca da elbette oyuncularda bir adaptasyon sorunu yaşandı.

Oyuncular yeni sisteme ve yeni oyun anlayışına uyum sağlayıncaya kadar da belli süre geçti, Antalyaspor eski formundan uzaklaştı. Böylelikle puan kayıpları yaşanmaya başladı.

Sergen hoca yaşanan puan kayıpları sonrası söylemlerini değiştirdi ve ‘Avrupa’ yerine ‘Hedefimiz ilk ligi 10 içinde bitirmek’ mesajını tüm camiaya verdi.

İşte bu açıklamalardan sonra Antalyaspor’da her şey değişti.

Bugün itibariyle baktığımızda ligi, 10. sırada bitirmeyi başarı olarak görebilecek noktaya geldik.

Çünkü geçtiğimiz hafta oynanan Fatih Karagümrük maçı öncesi ve sonrası öylesine iddialar kamuoyuna yayıldı ki, herkesin kafası karıştı.

Şayet ligde puansal anlamda rahat bir konumda değil de, alt sıralarda yada Fatih Karagümrük’ün pozisyonunda olmuş olsaydık acaba ne olurduk?

Kesinlikle küme düşmenin ilk adayı biz olurduk. Buna adım kadar eminim.

Hadi bu seneyi öyle yada böle atlattık.

Peki gelecek sezon ne yapacağız?

İşte burası çok önemli.

Çünkü yapılması gereken çok ama çok şey var.

Öncelikle transfer engeli gibi önümüzde büyük bir sorun var.

Buna çözüm bulmak zorundayız. Hadi bunu çözdük takımda çok önemli oyuncuların kiralık olduğunu unutmayalım. Bu oyuncuların durumunun netleşmesi gerekiyor.

Hadi onu da çözdük yaş alan oyuncular var. Özellikle savunma hattının tamamen değişmesi gerekiyor.

Hadi onu da çözdük hocanın durumu var bu sorunun da netlik kazanması gerekir hadi onu da çözdük başkan ve yönetimin geleceği ne olacak? Kısacası Antalyaspor’u önümüzdeki günlerde hareketli günler bekleyecek. Neler olacak, bekleyip göreceğiz…