Antalya ve ülke turizminin önemli markalarından Kilit Grup’un oteli Nirvana Cosmopolitan’da düzenlenen Cumhuriyet’in 100’üncü yılı kutlamalarına yerel ve ulusal basından davetliler vardı. Gazetem adına ben de davetliler arasındaydım.

27/28/29 Ekim tarihlerinde gerçekleşen Cumhuriyet kutlamalarının onur konuğu bilge tarihçi, yazar Prof. Dr. Sayın İlber Ortaylı’yı bu otelde 2’nci dinleyişim oldu. İlber Ortaylı Türk ve dünya tarihi konusunda aydınlanmak isteyenlerin başvuracağı en doğru ve en sağlam kaynak, bir derya.

Diğer konuk Sunay Akın; Cumhuriyet aydınlanmasına ışık tutan ve çoğumuzun bilmediği kahramanları ve hikâyelerini şiir ve öykülerle dinleten, bir yazar, şair ve tiyatro sanatçısı.

İki yıl önce vefat eden dünyaca ünlü bestecimiz Muammer Sun’un torunu Akustik ve elektro keman virtüözü Ceren Aksan Mumcu.

Zülfü Livaneli besteleri ile Livaneli Orkestrası.

Antalya Oda Orkestrası ve

Sanatçı Ege etkinliklerin diğer konuklarıydı.

Ulusal basın için düzenlenen otelin tanıtımına da katıldım. Kilit Grup’un ‘Vizyon Projeleri’ olan Cosmos Theatre’ı ve 500 kişi kapasiteli Katamaran Tekne Cosmos Moonlight’ı gezme ve bilgi alma fırsatımız oldu.

Cosmos Moonlight’ta düzenlenen toplantıda konuşan Kilit Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tuncay Kilit, grup olarak artık yeni bir otel yatırımı düşünmediklerini söylerken, CEO Korhan Alşan, aklımda kaldığı kadarıyla, Turizmde deniz, kum ve güneşin yanına, spor, sağlık, gastronomi, doğa gibi, dağ ve bitki çeşitleri gibi farklı ürünleri katarak yeni hikâyeler yazmak gerektiğini anlatıyordu.

Bana büyük keyif veren bir Cumhuriyet 100’üncü yıl kutlaması oldu.

Bu kutlama, Tarih, Müzik ve Edebiyat üçlemesinden oluşan bir Cumhuriyet kazanımları sanat gösterisi olarak aklımda kaldı.

Kilit Grup yöneticilerini, CEO Korhan Alşan’ı ve projenin mimarı Banu Tonguç’u tebrik ediyorum.

Antalya’ya yakışan bir etkinlik oldu.

Cumhuriyete yakışan bir etkinlik oldu.

Düzeyli, vakur..