CHP Antalya’daki 19 ilçe belediyesinden 16’sını alınca ortalık James Bond kaynamaya başladı. Sherlock Holmes’lar sırada bekliyor. James Bond’lar dedikoduları yaydıkça Sherlock Holmes’lar da elde büyüteçle, mercekle kanıt aramaya başlar. Son günlerde sosyal medyada faaliyete başlayan bir James Bond, kendine hatırı sayılır bir kitle oluşturmayı başardı. İsmi de 07 CHP Bond. “Merhabayın gebeş kaplumbağalar! Ailenizin ve örgütünüzün ajanı 07 CHP Bond artık burada beleşe hizmet veriyor” diye müşteri topluyor sosyal medya aleminde.

BAŞKAN YOLU KESEN KOCA

Madem kulis pazarı açıldı, biz de bu yeni nesil Bond’a biraz kulak verelim. “Tüpçü” diye çığırıp camları açtırdıktan sonra şöyle fısıldamış mesela: “İşten çıkarılanlardan birinin kocasının makam arabanı durdurduğu, içinde sen olmayınca özel kalem müdürü üzerinden sana tehditler savurduğu, korkudan programları iptal ettiğin, hala belediyede polislerin nöbet tuttuğu doğru mu? Sen neden bu olayın üstünü kapatıp sır gibi saklıyorsun?” Vay anam vay, iş nerelere gelmiş!

KONYAALTI’NIN TÜPÇÜSÜ

Bu Tüpçü mevzusu epeyce derin bir konu anlaşılan. Kim olduğunu bilmiyoruz, ama 07 Bond’un kafayı taktığı bir Tüpçü Fikret var piyasada. Anladığımız kadarıyla da Konyaaltı’nda yaşıyor bu Fikret. Sosyal medya fısıltısından öyle anlaşılıyor. Diyor ki Bond: “Seçimden hemen önce Konyaaltı’nda bir ofis açılmış. Plan yapacaklarmış. Sen de bizim Ahmet’in sistemini kurmayı düşünüyorsun galiba Tüpçü Fikret!”. Harbiden kim bu Tüpçü Fikret?

KOCAGÖZ’E KARŞI HESAP

Anladığımız kadarıyla Kepez kazanı da fokur fokur. Kaynayan kazana birileri de kepçe daldırıp duruyor anlaşılan. CHP’nin Bond’unun aktardığı söylentiler öyle böyle değil; çok can yakar: “Mesut Kocagöz içeride, görünüşte herkes yanında. Peki ‘ya çıkmazsa’ diye hesap, kitap, pazarlık yapan var mı? Var”. Bir kulis de Serik’ten: “Serik’te bir ihraç restleşmesi başladı ve çok hızlıca kapandı. Diyorlar ki, araya bir bel altı tehdit girdi ve konu kapandı. Kimin belinin altı?”

O İLÇEYE DANIŞAN YOK

Dün Kumluca’da yaşanan krizi aktarmıştık. CHP’de yaşanan sancılı sürecin başka bir boyutunu da bugün verelim. CHP’de son günlerde ilçe danışma kurulları yapılıyor. Fakat Kumluca için ilan edilmiş bir tarih henüz yok. İlçede yapılacak bir danışma kurulu toplantısında eteklerdeki taşların döküleceği, krizin daha da derinleşebileceği söyleniyor. Bu durum da parti yöneticilerini kara kara düşündürüyormuş. Belki danışma kurulu yapılmayabilir. 

MÜZENİN LAMBASI YANMIYOR 

Antalya Arkeoloji Müzesi’nde lahitlerin sergilendiği galerinin ışıkları loş… Spot lambaları yanmıyor. Zaten zar zor seçilen lahitlerin detaylarını görmek ise hiç mümkün değil. Görevlilerden biri “Lambalar yanmıştır” derken, konuya daha hakim bir başkası ise ışıkların özellikle kısıldığını söyleyip, “Fazla mı kaçırmışız acaba?” diye sordu. Hangisi doğru bilmem, ama eserleri göremiyoruz. Işıkları yakalım lütfen.