Geçen Cuma günü, “Kadınlardan ses yok” diye yazmıştık. Meğer biz Ters Köşe’ye gelmişiz. CHP’nin kadın kolları seçimleri meğer gümbür gümbür geçmeye başlamış. Özellikle Antalya’nın merkez ilçelerinde büyük bir yarış var. 25 Mayıs’ta yapılan Kepez İlçe Kadın Kolları seçimini Ayşe Çankaya kazandı. Bayrağı Kadın Kolları İl Başkanı Nilüfer Deveci’nin desteklediği Melek Çoban’dan devraldı. Kulislere yansıdığına göre Ayşe Çankaya, mevcut ilçe başkanı Gökhan Ölmez ile eski ilçe başkanı Önder Kurnaz’ın desteklediği bir isim.

MURATPAŞA’DAKİ TARAFLAR

Kadınlar Pazar günü de Muratpaşa’da sandık başına gitti. Başkanlık için iki isim yarıştı: Nilüfer Doğan ve Nurşen Çallı Bildirici... Nilüfer Deveci ile Muratpaşa Kadın Kolları eski başkanı Gülen Ercan’ın Nilüfer Doğan’ı desteklediği söylendi. Bildirici’nin arkasında ise meclis üyeleri Canan Keleş ve Nermin Korkut’un yer aldığı, Kıymet Özkan’ın destek verdiği bilgisi dolandı durdu kulislerde. İlçe yönetimi ve meclis üyelerinin büyük kısmının da Nurşen Çallı Bildirici’ye çalıştığı dile getirildi. Sonuçta seçimi 81 oy farkıyla Bildirici kazandı.

KONYAALTI’NA GÖLGESİZ ADAY

Bu Pazar günü de Konyaaltı kadınları sandığa gidecek. CHP’nin Konyaaltı İlçe Başkanı da bir kadın: Demet Gündüz. Demet Gündüz’ün, mevcut Kadın Kolları İl Başkanı Nilüfer Deveci’nin ekibine karşı Duygu Gölgesiz’i aday olarak çıkarttığı konuşuluyor. Duygu Gölgesiz CHP’de yeni bir isim. Yani soyadı gibi, CHP’de henüz gölgesi yok. Karşısına da Münüre Savaş çıkacaktı ama yarıştan çekildi. Bu durumda Konyaaltı’nda şimdilik tek adaylı bir yarış görünüyor. Fakat malumunuz, “siyasette 24 saat bile uzundur”.

İL BAŞKANLIĞINA 4 İSİM GEÇİYOR

Gelelim il kongresine. Kadın Kolları İl Kongresi 1 ay sonra yapılacak. Şimdilik 3 aday çalışma yürütüyor: Bahar Önal, Gülen Ercan ve Suzan Şimşek...Büyük ihtimalle Yasemin Erdoğan da çıkacak. Adı kulislerde dolaşıyor. Bahar Önal, Kadın Kolları MYK üyesi... Gülen Ercan, Muratpaşa Kadın Kolları eski başkanı ve belediye meclis üyesi. Arkasında Nilüfer Deveci’nin desteği var. Suzan Şimşek kadın kolları il kongresinde Nilüfer Deveci’nin karşına aday olarak çıkmış ama son dakika yarıştan çekilmişti. Şimdi ise oldukça iddialı. Şu ana kadar işleyen matematik ve oluşan delege tablosu Suzan Şimşek’in lehine görünüyor.

Kocagöz’den habersiz yaprak oynamıyor

Tutuklu Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, 11 Haziran’da ilk kez hakim karşısına çıkacak. Avukatlar Süleyman Çalıkuşu, Buğra Özçelik ve Onur Küçük savunacak Kocagöz’ü. Ailesi, sevenleri, dostları, seçmenler, CHP’liler, Kepez halkı tahliye bekliyor. CHP Kepez İlçe Başkanı Gökhan Ölmez de Mesut Kocagöz’ü cezaevinde yalnız bırakmadı. Fakat cezaevine giderken bir trafik kazası geçirdi. Kazadan dolayı üç haftadır cezaevi ziyaretine gidemiyor. Kepez halkının seçtiği belediye başkanının özgürlüğüne kavuşması için, Kocagöz’e sarılmak için sabırsızlıkla beklediklerini söyleyen Ölmez, “Kepez halkının seçtiği başkana önce Kepez halkı, sonra da bizler kavuşacağız” diyor. Kepez’e belediye başkan vekili olarak seçilen Refik Emre Altekin’in sürekli cezaevi ziyaretine gittiğini ve düzenli bilgi verdiğini de aktaran Ölmez, Kocagöz’e sormadan belediyede herhangi bir adım atılmadığını dile getirdi. Günün sloganını tekrarlayalım: Mesut Kocagöz’e tahliye!

Belediyeden kiralık asfalt

Muratpaşa Belediye Meclisi bugün saat 14.30’da toplanacak. En önemli gündem maddesi ise belediyeye ait asfalt plenti tesisinin kiraya verilmesi. Muratpaşa Belediyesi, bütün belediyelerin sırtında büyük bir yük haline gelen ve gittikçe derinleşen ekonomik krizi aşmak için bu tür yöntemleri deniyor. Asfalt işletmesinden sonra kiralama sırasının başka belediye tesislerine gelip gelmeyeceği merak konusu. En çok merak edilen de Dağyakası ve Denizyüzü gibi işletmelerin durumu. Muratpaşa’ya büyük bir canlılık getiren, vatandaşın daha ucuz fiyatlara zaman geçirmesini, yemesini, içmesini sağlayan bu işletmelerin kapısında da kiracı bekliyor mu?