Ekonomi yönetimi enflasyon raporunu açıklarken, rakamları da güncelleyiverdi! Tahmini enflasyona göre, 2023 sonu enflasyon artacak ve yüzde 65'e çıkacakmış, 2024 tahmini ise yüzde 36 diye güncellenmiş. 2025'te de yüzde 25. Ee bu durumda enflasyon tahminleri yukarı çekilmiş oldu, hani enflasyon tek haneli rakamlara düşecekti. Yakın zamanda tek hane yok, böyle anlıyoruz değil mi? Bu durumda enflasyon önce zirveyi görecek, sonra da düşecek öyle mi? Haydi hayırlısı.

Siz onu bunu bırakın da, yıllık enflasyon yüzde 58'den yüzde 61'e yükselmiş. Ve dahi TÜİK'e göre yıllık enflasyon yüzde 61.53 olmuş Var ya, aslında herkes kendi cebindeki TÜİK ile dolaşıyor. Ekonomi yönetimi, enflasyonla mücadeleyi sürdürüyormuş da, fiyat istikrarı ile toplumsal refahı sağlayacakmış da, gel gör ki enflasyon artmaya devam ediyor. Nedenlerini anlayamıyoruz ama yaşıyoruz ve de millet olarak enflasyonla kararlı şekilde mücadele ediyoruz. Evet bir şey mi dediniz?..

Sonuç, bitmeyen ve tükenmeyen hayat pahalılığı. Şimdiden 2024'ün ekonomik kabusunu yaşar olmuş vatandaş. Misal, 2024 vergi yılı olacakmış, elektriğe doğalgaza zam geleceğinden bahsediliyor ve dahası. Sanki dert yetmiyormuş gibi. İşte bir maaşla değirmeni döndürmeye çalışan, döndüremediği için de ek iş yapan emekli. Emekli ama hala emekçi. Yılların emeği maalesef sefalet..

Buyurun Yaz geldi geçti, sebzesini de meyvesini de pahalı yedik. Mevsim geçişiyle birlikte Kış sebze ve meyve fiyatları da yüksek. Peki gıda fiyatları düşer mi? Gıda sektörü ilgilileri düşmez diyor nedenini de 'gıda fiyatları düşmez zira üretim düştü' diye açıklıyor. Ete gelince, bırakın kırmızı eti alternatifi olan tavuk da kanatlanmış uçuyor. Şimdilerde tavuk etinin kilosu da 80 liraya dayanmış ve beyaz et de özel gün yemeği olmuş. Fiyatlardan sadece dar gelirli mi muzdarip hayır, kasaplar da aşırı fiyat artışlarından rahatsız. Sosyal çöküş yaşıyoruz vesselam. Her şeye rağmen güzel bir hafta diliyorum.